Atribuită
Cumpărare directă
Oferta de furnizare energie electrica pentru perioada 01.06.2020-31.12.2020 destinata exclusiv pentru APM Maramures - Energie activa pret propriu furnizor = 305 lei/MWh - Total taxe transport, sistem, distributie - Zona distributie SDEE Transilvania Nord JT = 201,33 lei/ MWh (Ordin ANRE 4/2020) - Acciza pentru energia electrica utilizata in scop necomercial = 5,08 lei/ MWh (Codul Fiscal) - Taxa de cogenerare de inalta eficienta = 19,32 lei/MWh (Ordin ANRE 212/2019) si 22,63 lei/MWh (Ordin ANRE 189/2020) - Contravaloare certificate verzi = 62,8641054 lei/MWh (Legea nr. 220/2018 si Ordin ANRE 238/2019) Cantitate energie electrica 73 Mwh. Cantitate energie electrica reactiva = 1000 kVar - pret unitar 0,0873 lei/kVar Pretul total final energie electrica (la care se adauga TVA 19%) JT = 33178 lei Perioada de livrare energie electrica: 01.06.2020 - 31.12.2020 Pretul unitar afisat este pretul cu toate taxele inclus mai putin TVA.
- Număr anunț
- DA26947941
- Autoritate contractantă
- Agentia pentru Protectia Mediului Maramures (CUI 3627307)
- Furnizor / câștigător
- IMPERIAL DEVELOPMENT SRL (CUI 21571247)
- Cod CPV
- 09310000-5
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 43.600,61 RON
- Valoare atribuită
- 43.600,61 RON
- Data publicării
- 02.12.2020 00:00
- Data finalizării
- 02.12.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.