Atribuită
Cumpărare directă
KLINTENSIV® - Gel dezinfectant pentru maini 100 ml Tipul de produs biocid conform legislatiei in vigoare (Regulamentul UE nr. 528/2012): Grupa principală 1: Dezinfectante si produse biocide Tip de produs: 1 – Este un produs biocid destinat igienei umane. Solutie hidroalcoolica pentru dezinfectia igienica si chirurgicala. Subtanta activa: 85% etanol. Categoria de utilizatori: profesionali, industriali, populatie. Una din prioritatile personalului medical este aceea de a asigura o igiena corespunzatoare, astfel incat sa se previna aparitia infectiilor nosocomiale. Si, pentru ca nu este de ajuns sa scapi de germenii din mediul inconjurator, cea mai frecventa cale de transmitere a microorganismelor fiind mainile, iti propunem o solutie pentru igiena acestora. Este vorba de un gel hidroalcoolic ideal pentru dezinfectarea si mentinerea igienei. Acest gel actioneaza rapid si datorita substantelor protectoare si hidratante asigura echilibrul lipidic al pielii, prevenind aparitia zonelor uscate si a senzatiei de piele crapata. Mod de utilizare: Se aplica 2-3 ml de gel dezinfectant si se respecta intreaga tehnica de curatare a mainilor recomandata de OMS: Se freaca mainile palma-palma; Se freaca cu palma dreapta dosul mainii stangi cu degetele interpuse si invers; Se freaca mainile palma-palma cu degetele interpuse; Se freaca dosul fiecarei maini cu cealalta mana, cu degetele incrucisate; Se freaca cu dosul degetelor palma opusa, cu degetele interpuse; Fiecare police se freaca in palma
- Număr anunț
- DA26984631
- Autoritate contractantă
- JUDETUL IALOMITA (CUI 4231776)
- Furnizor / câștigător
- KLINTENSIV S.R.L. (CUI 29359178)
- Cod CPV
- 24455000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 641,20 RON
- Valoare atribuită
- 641,20 RON
- Data publicării
- 07.12.2020 00:00
- Data finalizării
- 10.12.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.