Atribuită Cumpărare directă

Halatul chirurgical steril este de unica folosinta utilizat pentru a proteja medicii impotriva contaminarii in timpul operatiilor chirurgicale. Pentru a asigura sterilitatea, halatele au pliere medicala. De asemenea, ambalajul asigura sterilitatea produsului, asigurand totodata si o deschidere usoara a ambalajului produsului. De asemenea, acest produs previne transferul de bacterii intre echipa medicala si pacient, reduce aparitia unei posibile contaminari si infectii intre pacient si echipa medicala. Materialul din care este realizat este conceput pentru interventii lungi si umede asigurand protectie in special impotriva lichidelor si aerarea corpului. Halatele sunt prevazute cu 2 seturi de legaturi si sunt ambalate individual, steril. Sunt realizate din material netesut, care permit patrunderea aerului si sunt prevazute cu un sistem format dintr-un strat dublu de microfibre care permite respingerea lichidelor si a germenilor. Halatele prezinta cusaturi fine si maneci lungi cu manseta elastica care asigura un grad inalt de lejeritate. Sunt sterilizate cu etilen oxid. Produsul a fost realizat pe baza urmatoarelor standard, respectand cerintele acestora intru-totul: ISO15223-1, ISO11135, EN556-1, EN ISO 11737, EN ISO 10993, EN ISO 11607, EN ISO 14644, 93/42/CEE Termen de valabilitate: 3 ani Produsul vine insotit cu declaratie de conformitate *Detine certificat CE *Detine ISO 13485:2016.

Număr anunț
DA26988324
Autoritate contractantă
INSTITUTUL DE VIRUSOLOGIE STEFAN S. NICOLAU (CUI 4221209)
Furnizor / câștigător
LIMAS GROUP SRL (CUI 11013782)
Cod CPV
33199000-1
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.948,50 RON
Valoare atribuită
1.948,50 RON
Data publicării
07.12.2020 00:00
Data finalizării
08.12.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

1.948,50 RON

din 1.948,50 RON estimat