Atribuită
Cumpărare directă
Software package pentru analiza avansata a datelor de ecocardiografie tridimensionala, compatibil cu infrastructura existent (ecografe si sisteme de arhivare a datelor ecografice de la pacienti). Ofera posibilitatea efectuarii procesarii off-line pe imagini care isi pastreaza calitatea originala. Permite transferul complet al datelor ultrasonografice din ecograf in statia de lucru, eliberand spatiu de procesare considerabil din ecograf pentru cresterea eficientei fluxului ultrasonografic, un numar mai mare de pacienti.Permite efectuarea eficienta a analizelor cantitative, accesarea si salvarea imaginilor in format Raw DICOM, importarea si exportarea informatiei, accesarea datelor ultrasonografice de la mai multe ecografe, extragerea informatiilor dintr-o arhiva centralizata pentru revizualizare imediata, transmiterea electronica a examinarilor completate de catre medical consultant, revizualizarea imaginilor si rapoartelor intr-o solutie de monitor dual, generarea de statistici ultrasonografice cu scopuri administrative. Cerinte minime de instalare: Sistem de operare: minim Windows XP Prp (32bit) / Windows 7 (32/64 bit) Profesional / Ultimate Memorie: minim 2GB RAM Rezolutie monitor: minim 32 bit/1024 x 768 , maxim: 1920 x 1200. Termen de garanţie : 12 luni
- Număr anunț
- DA26893534
- Autoritate contractantă
- Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila (CUI 4192910)
- Furnizor / câștigător
- MEDIST IMAGING & P.O.C. SRL (CUI 24205100)
- Cod CPV
- 48180000-3
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 38.882 RON
- Valoare atribuită
- 38.882 RON
- Data publicării
- 24.11.2020 00:00
- Data finalizării
- 25.11.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.