Atribuită
Cumpărare directă
1. Pelicula cu argint are un efect antibacterian imediat și acțiune pe termen lung ajutând la reducerea riscului de infecții ale orificiului sau tunelului de cateter asociate instrumentelor intravasculare. 2. Ajută la prevenirea iritațiilor cauzate de frecarea mecanică a cateterelor de piele. Caracteristici: - Dimensiune: 35mm x 45 mm si gaură cu diametrul de 5mm - Clasificare : Instrument medical de Clasa III - Biocompatibilitate: Materialul in contact cu pielea a trecut testele de biocompatibilitate in conformitate cu standardele UNI EN ISO 10993 - Sterilizare : Raze γ - Produs de unica folosință Producator: Emodial ItaliaSet bandaj elastic compresiv pentru fistulă cu tampon antiaderent pe bază de ioni de argint şi cu plasture de fixare. Se utilizează pentru pansarea punctelor de introducere a acului după terminarea procedurilor de hemodializă sau transfuzie. Dimensiuni bandaj 45 cm±10% x 6 cm si tampon 2,5x2,5 cm. Scopul: Filmul antiaderent cu ioni de argint îndeplineşte mai multe funcţii: - reduce riscul de infecţii asociate cu utilizarea dispozitivelor invazive, datorită unei acţiuni antibacteriene imediate şi de lungă durată; - reduce semnele de inflamaţie cauzate de puncţionarea repetată a fistulei arterio-venoase; - previne formarea escarelor făcând mai puţin traumatizantă pentru pacient următoarea puncţie. Produs steril, ambalat in blister individual, marcaj CE. Mod ambalare: 50 buc/cutie Valabilitate: 30.12.2022
- Număr anunț
- DA26899377
- Autoritate contractantă
- SPITALUL CLINIC DE URGENTA PENTRU COPII ,,Maria Sklodowska Curie (CUI 4183164)
- Furnizor / câștigător
- KAPAMED INTERNATIONAL SRL (CUI 29589509)
- Cod CPV
- 33141110-4
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.423 RON
- Valoare atribuită
- 1.423 RON
- Data publicării
- 24.11.2020 00:00
- Data finalizării
- 25.11.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.