Atribuită
Cumpărare directă
Dezinfectant rapid pentru suprafețe DESCOSEPT AF - flacon 1L-dezinfectantul de suprafețe ideal pentru situațiile în care este necesară o dezinfecție rapidă a suprafețelor din următoarele domenii: - cabinete medicale și stomatologice (ex. dezinfecția unit-urilor); - pentru oftalmologi și opticieni; - dezinfecția rapidă a echipamentelor din blocul operator, inclusiv dezinfecția meselor chirurgicale între operații; - inventar general, cum ar fi: tăvi, cărucioare sau coșuri de transport pentru materialul medical, căzi de baie, canapele de examinare, materiale sanitare, etc; - îmbrăcăminte precum saboți chirurgicali, șorțuri și lenjerie de cauciuc. Produsul deține și aviz biocid TP4, pentru dezinfecția suprafețelor, echipamentelor, recipientelor și ustensilelor folosite pentru producția, transportul, depozitarea sau consumul produselor alimentare. Descosept AF este testat conform următoarelor standarde de eficacitate antimicrobiană: Bactericid: EN 13727, EN 1276, EN 13697, EN 16615; Levuricid (Candida albicans): EN 13624, EN 1650, EN 13697, EN 16615; Micobactericid: EN 14348; Virucid (incl. HIV, HVB, HCV și coronavirus): EN 14476. Domeniu de utilizare: Spitale și clinici, Ambulanțe, Stomatologie, Medicină veterinară, Cosmetică, HoReCa, Școli și grădinițe, Companii și instituții. Aviz biocid Ministerul Sănătății: 4412BIO/02/12.24 cu indicație de utilizare în unitățile sanitare și 4543BIO/04/12.24 pentru utilizare in industria alimentară.
- Număr anunț
- DA26908613
- Autoritate contractantă
- Ministerul Apararii - U.M.02125 Constanta (CUI 10924181)
- Furnizor / câștigător
- TRIDENT MEDICAL COMPANY SRL (CUI 9384088)
- Cod CPV
- 24455000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 655,60 RON
- Valoare atribuită
- 655,60 RON
- Data publicării
- 25.11.2020 00:00
- Data finalizării
- 25.11.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.