Atribuită Cumpărare directă

Se tarifeaza in functie de metoda de aplicare iar calculul cantitatiilor se face astfel: - pentru metoda prin nebulizare, se tarifeaza la metru cub iar cantitatea rezulta din suprafata x inaltimea incaperii/imobilului; - pentru metoda prin aplicare reziduala se tarifeaza la metru patrat iar cantitatea rezulta din suprafata incaperii/imobilului la care se aplica coeficientul de 2,5, descris in ordinul MAIA 76/1981 pentru tavane, pereţi şi mobilier. Pretul pentru dezinfectie va fi invers proportional cu cantitatea achizitionata si cu frecventa operatiunilor. Dezinfectia este procesul prin care sunt distruse cele mai multe, sau toate microorganismele patogene (în proporţie de 99,99%) cu excepţia sporilor bacterieni, de pe obiectele din mediul inert. Dezinfectantele utilizate de societatea noastra sunt inregistrate in Registrul National al Produselor Biocide (TP2) - Dezinfectante pentru spatii private si zone de sanatate publica si alte produse biocide: -Chemgene HLD4H (Clorură de didecildimetilamoniu (DDAC)) - Aviz Nr. 3921BIO/02/12.24; -Innocid Suprafete SD-ic 42 (Diamina) - Aviz Nr. 3237BIO/02/12.24; -Hipoclorit de sodiu (5,25 %) - Aviz 1194BIO/02/12.19, Prelungire 1194BIO/02/12.21; -Huwa-San TR-50 (Peroxid de hidrogen 6%) - Aviz Nr. 3650BIO/02/07.20; -Virkon Rely+On (Peroximonosulfatul de potasiu 1%) - Aviz Nr. 4277BIO/02/12.24. Unele dintre acestea detin inclusiv indicatie de utilizare in unitati sanitare. Domeniu de activitate: bactericid, levuricid, fungicid, microbacteric

Număr anunț
DA26938168
Autoritate contractantă
DIRECTIA GENERALA VENITURI BUGET LOCAL SECTOR 2 (CUI 13811802)
Furnizor / câștigător
RUAL SERVICES S.R.L. (CUI 31102922)
Cod CPV
90921000-9
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
540 RON
Valoare atribuită
540 RON
Data publicării
27.11.2020 00:00
Data finalizării
30.11.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

540 RON

din 540 RON estimat