Atribuită
Cumpărare directă
Lavete spalare corp cu 2% clorhexidina; actioneaza ca o bariera impotriva agentilor patogeni pana la 6 ore. Pachet cu 8 lavete pentru fiecare zona anatomica a corpului Lavete pentru spalare si dezinfectie a pacientilor pe baza de gluconat de clorhexidina 2% si Clorura de benzalconiu.s Lavete destinate curatarii si dezinfectiei zonelor anatomice specifice corpului uman, in procedurile de igienizare a pacientului preoperator, postoperatordar si profilactic. Lavetele de curatere sunt mari, se pot arunca, sunt antiseptice, fiind solutia perfecta pentru perioada de dinainte de internare sau pentru igiena din unitatile de terapie intensiva. - folosite la spalarea pacientului inainte de proceduri de internare, pre operator, persoane imobilizate etc - au efect rapid si remanent pe pielea pacientului impotriva agentilor patogeni, actionand ca o bariera - sunt ambalate in recipiente ergonomice usor de utilizat - lavetele au dimensiuni mari astfel incat procedura de dezinf si spalare este facila si acopera lejer toata suprafata corpului - nu necesita clatire dupa aplicare - forme de conditionare: lavete Lavete: 8 bucati/ pachet
- Număr anunț
- DA26950730
- Autoritate contractantă
- Spitalul Clinic de Boli Infectioase Constanta (CUI 15113490)
- Furnizor / câștigător
- BIO HYGIENE SRL (CUI 29674809)
- Cod CPV
- 33711400-1
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 6.750 RON
- Valoare atribuită
- 6.750 RON
- Data publicării
- 02.12.2020 00:00
- Data finalizării
- 03.12.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.