Atribuită Cumpărare directă

DEO- SEPT 1 L Descriere COMPOZIŢIE ÎN SUBSTANŢE ACTIVE Clorură de alchil dimetilbenzilamoniu C12 – C18...... 5% Clorură de didecildimetilamoniu................................. 5% DOMENIUL DE UTILIZARE Categorii de utilizatori: profesional, industrial. Decontaminarea şi dezinfectarea suprafeţelor, echipamentelor, utilajelor şi mobilierului din spaţii publice, unităţi medicale, laboratoare, mijloace de transport public (TP2). Decontaminarea şi dezinfectarea suprafeţelor, echipamentelor, utilajelor, recipientelor şi conductelor aferente producţiei, transportului şi depozitării produselor alimentare, furajelor sau băuturilor (TP4). AVANTAJE Detergent dezinfectant lichid concentrat cu proprietăţi bactericide, fungicide şi virucide. MOD DE UTILIZARE Produsul se utilizează diluat în apă potabilă, la temperatura camerei, prin pulverizare pe suprafeţe sau prin imersarea obiectelor în soluţia dezinfectantă respectând concentraţiile şi timpii de contact specificaţi, în funcţie de natura contaminantului şi gradul de contaminare. Dezinfecţie suprafeţe: Dezinfecţie virulicidă de necesitate (TP2, TP4): Nu s-a testat activitatea virulicidă faţă de bacteriofagul Lactococcus lactis. - Dezinfecţie în cazul prezenţei virușilor cu pericapsidă: Bovine Viral Diarrhea Virus (BVDV) (surogatul virusului HCV ): 2% (2:100) DEO-SEPT în apă, timp de contact 5 minute. - Dezinfecţie în cazul prezenţei viruşilor cu transmitere sangvină (Vaccinia virus Elstree, HBV, HCV, HIV, viruşi din familia Orthomyxo

Număr anunț
DA26892973
Autoritate contractantă
UNIVERSITATEA POLITEHNICA DIN BUCURESTI (CUI 4183199)
Furnizor / câștigător
DENTEX TRADING SRL (CUI 16293888)
Cod CPV
24455000-8
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
249,90 RON
Valoare atribuită
249,90 RON
Data publicării
24.11.2020 00:00
Data finalizării
25.11.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

249,90 RON

din 249,90 RON estimat