Atribuită
Cumpărare directă
BATERII SOLARE FOTOVOLTAICE LITHIU PYLONTECH 48V Baterii solare fotovoltaice LITHIU Pylontech 48V – o serie de avantaje fata de bateriile clasice AGM sau Gel: Peste 4500 cicluri la 90% descarcare Dimensiuni reduse Mult mai usoare pentru aceeasi capacitate de stocare (24 kg) Descarcare pana la 90% din capacitatea totala fara a compromite durata de viata. Bateriile litiu pot fi reincarcate rapid fara sa fie avariate in timpul proceselor de incarcare-descarcare. Pentru utilizarea in sistemele fotovoltaice hibride si off-grid, densitatea mare de putere a bateriilor LITHIU inseamna ocuparea unui spatiu mult mai mic intr-o cladire. Preechiparea cu setul complet de cabluri inseamna reducerea costurilor de instalare in comparatie cu solutiile de stocare clasice. In plus, nu sunt genarate emisii de gaze volatile in timpul proceselor de incarcare-descarcare. Astfel bateriile pot fi amplasate in cladire fara sa fie necesara utilizarea unor sisteme de ventilare speciale. Bateriile sunt modulare si permit montarea in paralel a mai multor unitati (pana la 8 baterii), avand incluse toate accesoriile de conectare. De asemenea, dimensiunea standand permite montarea in unitati rack 19”. Tehnologia LiFePO4 sau LFP este considerata cea mai stabila si sigura tehnologie disponibila in acest moment; in special pentru zonele climatice unde temperaturile depasesc 40°C, reprezentand alternativa ideala pentru inlocuirea acumulatorilor traditionali.
- Număr anunț
- DA27001686
- Autoritate contractantă
- UNIVERSITATEA POLITEHNICA DIN BUCURESTI (CUI 4183199)
- Furnizor / câștigător
- ALASKA ENERGIES SRL (CUI 32179819)
- Cod CPV
- 31434000-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.991,60 RON
- Valoare atribuită
- 3.991,60 RON
- Data publicării
- 08.12.2020 00:00
- Data finalizării
- 09.12.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.