Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 18,6% sub estimat

Echipamente de control necesare dotării echipelor mobile aparţinând autorităţii vamale, Lot 1: Sisteme portabile de scanare cu raze X, Lot 2: KIT detectie contrabanda, Lot 3: Videoendoscoape mobile portabile cu ecran detaşabil Proiectul “Creşterea rolului echipelor mobile în prevenierea şi combaterea contrabandei şi a fraudei vamale în vederea protejării intereselor economice naţionale şi comunitare”, finanţat de Comisia Europeană în cadrul Programului Hercule III. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor in a 20-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari: 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.

Număr anunț
CN1008283
Autoritate contractantă
AGENTIA NATIONALA DE ADMINISTRARE FISCALA (CUI 16031712)
Furnizor / câștigător
A.M.S. 2000 TRADING IMPEX SRL (CUI 9603757)
Cod CPV
38582000-8 · Echipament de control cu raze X (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.582.339,02 RON
Valoare atribuită
1.288.193,60 RON 18,6% sub estimat
Data publicării
18.01.2019 02:21
Anunț de atribuire
CAN1016263
Termen limită
26.02.2019 15:00
Număr TED (JOUE)
2019/S 013-025782
Documentație de atribuire
DF1037077

Documente

Documentația de atribuire
DUAE

Loturi (3)

Estimat: 1.582.339,02 RON Adjudecat: 1.288.193,60 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Sisteme portabile de scanare cu raze X 1.245.559,02 RON A.M.S. 2000 TRADING IMPEX S.R.L. 982.512 RON ↓21,1%
2 KIT detectie contrabanda 302.900 RON
3 Videoendoscoape mobile portabile cu ecran detașabil 33.880 RON STIMPEX 305.681,60 RON

Participanți · 4 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant
STIMPEX SA CUI RO 326768
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant
Oferta 3 Individuala
Ofertant
NOVAINTERMED SRL CUI RO 6220293
Încă 1 ofertă

Vezi toți ofertanții — asociați, terți, subcontractanți — grupați pe oferte, + profilul fiecărei companii. Cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Valoare atribuită

1.288.193,60 RON

din 1.582.339,02 RON estimat 18,6%

Adjudecat la 81,4% din estimat · economie 294.145,42 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.