Atribuită Cumpărare directă

DEZINFECTIA SE REALIZEAZA CU SUBSTANTE AVIZATE DE MINISTERUL SANATATII(chemgene hdl4,sanosil s10ag,innocid sd-ic42,cloramina b,sterox,etc).La calculul suprafetelor pentru operatiunile de dezinfectie si dezinsectie se va aplica un coeficient de inaltime de 2.5 dat de Ministerul Agriculturii si Industriei Alimentare prin Ordinul nr 76P.T./1981 indiferent daca inaltimea este mai mare de 2.5 m (sau mai mica) suprafata plana(maturabila) x 2.5 (coeficient de inaltime) GARANTIA LUCRARII ESTE DE 45 ZILE Societatea noastra foloseste substante avizate de Ministerul Sanatatii,produse de firma Bayer Environmental Science Franta lider mondial in producerea de insecticide( k-othrine sc 25, k-othrine profi ec250,solfac ew050,maxforte ic-gel,fendona 15 sc etc.). Aceste insecticide au ca substanta activa deltamethrin-ul, un izomer cu o eficacitate dovedita in distrugerea sistemului imunitar al insectelor daunatoare ca gândacii, muste, tântari, purici, paduchi, plosnite, molii, carabusi, urechelnite, furnici.Insecticidele sunt biodegradabile au o fotosensibilitate mare, nu pateaza,nu lasa urme vizibile dupa aplicare si nu este inflamabil. Este clasificat in U.E. ca un insecticid cu o toxicitate extrem de scazuta pentru vietuitoarele non-vizate (in special, mamiferele), efectele sale adverse asupra acestora fiind absolute intâmplatoare si neimportante ca gravitate. Este un insecticid care actioneaza prin contact si ingestie, penetrând extrem de rapid stratul de chitina al insectelor, paralizând

Număr anunț
DA27060021
Autoritate contractantă
Regia Autonoma Administratia Patrimoniului Protocolului de Stat Bucuresti (CUI 2351555)
Furnizor / câștigător
MIHAILIDIS & CO LTD SRL (CUI 2983802)
Cod CPV
90921000-9
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
6.112 RON
Valoare atribuită
6.112 RON
Data publicării
14.12.2020 00:00
Data finalizării
15.12.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

6.112 RON

din 6.112 RON estimat