Atribuită
Cumpărare directă
1.600 buc Teste rapide pentru detectarea antigenului SARS-CoV-2 pentru diagnostic COVID-19 conform ADV1190266: De regula, kiturile pentru testare rapida de detecție a antigenului SARS-CoV-2 trebuie să cuprinda: • Casete de test Ag; • Tampoane nazale/nazofaringiene sterile; • Tuburi pentru extrac.ie cu capac de picurare; • Soluție tampon; • Suport pentru tuburile de extracție. În conformitate cu OMS 1819/2020, parametrii pentru selecția testelor de detecție a antigenelor SARS-CoV-2 sunt: • Specificitatea diagnosticului > 97% • Sensibilitate pentru eșantioane PCR pozitive > 90% • Sensibilitate diagnostic: minim 80% • Calitatea datelor stiintifice care au condus la validarea testului; • Capacitatea de furnizare, distribuție si suport tehnic, conditii de transport și stocare; Testele trebuie sa fie obligatoriu autorizate / aprobate de catre organismele de reglementare naționala și / sau sa fie aprobate pentru utilizare în caz de urgenta de catre OMS în momentul achiziției. Testele vor deține marcaj CE și Aviz MS- ANMDM.
- Număr anunț
- DA27067567
- Autoritate contractantă
- Penitenciarul Vaslui (CUI 4446325)
- Furnizor / câștigător
- SANROTEX TRADING SRL (CUI 32163740)
- Cod CPV
- 33141625-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 25.488 RON
- Valoare atribuită
- 25.488 RON
- Data publicării
- 14.12.2020 00:00
- Data finalizării
- 15.12.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.