Atribuită Cumpărare directă

Incheierea unui contract de prestari servicii deszăpezire constand in degajarea si/sau curatarea zapezii pe drumurile de pe raza comunei Vulturu,Judetul Vrancea pentru sezonul de iarna 2020-2021, in scopul asigurării circulației autovehicolelor si a cetatenilor în condiții de siguranță, precum si pentru asigurarea unor conditii optime de functionare a cailor de acces stradal, pietonal, interventii in caz de urgenta, etc., fapt pentru care în timpul iernii sunt necesare a fi prestate o serie de servicii care sa conducă la prevenirea și combaterea înzăpezirii acestora. Obiectul achiziției este închirierea de utilaj Cat 938K (incarcator frontal) cu cupa de capacitate 3,2 mc, cu operator pentru desfășurarea activității de deszăpezire, în vederea asigurării viabilității drumurilor pe timp de iarnă de pe raza comunei Vulturu.Utilajul se va inchiria cu personal necesar pentru prestarea serviciilor de deszapezire, combustibilul utilizat pentru aceste activitati va fi asigurat de catre prestator.Serviciile de deszapezire se vor efectua numai la solicitarea beneficiarului, in functie de necesitati, in acest sens urmand a se emite comenzi comenzi (telefonice) catre prestator sau in situatii de exceptie cu acordul său.Prestatiile de deszapezire se vor executa ziua si noaptea in functie de necesitate, scopul fiind mentinerea in stare practicabila a drumurilor de pe raza comunei Vulturu.

Număr anunț
DA27188428
Autoritate contractantă
Comuna Vulturu (CUI 4298059)
Furnizor / câștigător
SERV TRANS CAR SA (CUI 9686159)
Cod CPV
90620000-9
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
20.000 RON
Valoare atribuită
20.000 RON
Data publicării
29.12.2020 00:00
Data finalizării
04.01.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

20.000 RON

din 20.000 RON estimat