Atribuită
Cumpărare directă
Măști faciale de uz medical – tip II R (dispozitive medicale de clasa de risc I) ambalate in cutii de 50 bucăți, 1. Materiale și construcție ;Materialul din care sunt confectionate mastile sa fie netesut, sa includa un strat de filtrare lipit sau pozitionat intre straturile de material, să aibă 3 straturi și minim 3 pliuri ; produsul nu trebuie să se rupă sau să se destrame în timpul utilizării. Materialul din care este confectionată masca să fie hipoalergenic și să nu conțină substanțe toxice sau periculoase pentru organism; Masca sa aibă bandă elastică de prindere pe cap și lamelă nazală adaptabilă (lamela metalică să fie învelită în plastic pentru a evita ruperea și a cauza răni). 2. Design : Masca trebuie să se poziționeze cât mai aproape de nasul, gura și obrazul purtătorului. (Poate avea diferite forme și construcții) 3. Cerințe de performanță impuse de SR EN 14683 + AC:2019 pentru tip II R: 3.1. Eficiența filtrării bacteriene ≥ 98; 3.2. Permeabilitate respiratorie < 60; 3.3. Încărcare microbiană – teste efectuate conform EN ISO 11737-1:2018, ≤ 30; 3.4. Biocompatibilitate; 3.5. Presiune a rezistenței la stropire > 16,0; 4. Condiții de etichetare și ambalare – se vor respecta prev. punctului 13 din Anexa 1 la Directiva 93/42/EEC. În mod special, pentru măști trebuie specificate următoarele informații: - SR EN 14683+AC:2019; Pe ambalaj trebuie să existe marcaj CE cu resp condițiilor legale specifice. Vor fi prezentate instrucțiuni de utilizare in limba romana.
- Număr anunț
- DA27176449
- Autoritate contractantă
- DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE CRAIOVA (CUI 4416952)
- Furnizor / câștigător
- NERAMO DISTRIBUTION SRL (CUI 16174216)
- Cod CPV
- 33100000-1
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 19.456 RON
- Valoare atribuită
- 19.456 RON
- Data publicării
- 24.12.2020 00:00
- Data finalizării
- 28.12.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.