Atribuită
Cumpărare directă
Având în vedere faptul că, la data de 31.12.2020 , contractul de prestari Servicii de Consultanta si de Reprezentare Juridica cu nr. 1848/04.05.2020 încheiat între unitatea noastră şi unitatea dvs. îşi încetează efectele, ca urmare a expirării termenului contractual: - Prin prezenta ne manifestăm intentia incheierii unui act aditional de prelungire a duratei contractuale in conformitate cu prevederile Art. 6. -DURATA CONTRACTULUI, din contract, mentionand faptul ca durata contractuala poate fi prelungită prin acordul părților, pe bază de act adițional, pe o durată de maxim 4 luni de la expirarea duratei sale inițiale, cu aplicarea și cu respectarea dispozițiilor legale ale art. 165 din Sectiunea a 4-a, Capitolul IV din Hotărârea Guvernului nr. 395/2016 - pentru aprobarea normelor de aplicare a prevederilor referitoare la modificarea contractelor de achiziţie publică conform Capitolului V, Sectiunea a 2-a , art. 221 punctul a)din Legea nr. 98/2016 privind modificarea contractelor de achiziţie publică/acordului-cadru, respectiv până la valoarea maximă de 26.400,00 lei fără TVA( 7 luni 2020 + 4 luni suplimentare2021) , cu respectarea valorii estimate a contractului initial care s-a determinat prin luarea in considerare a variantei in care autoritatea contractanta opereaza pentru suplimentarea la nivelul maxim prevazut a cantitatilor de produse sau servicii.
- Număr anunț
- DA27187213
- Autoritate contractantă
- Institutul de Medicina Legala Tg. Mures (CUI 13700979)
- Furnizor / câștigător
- Cabinet Individual de Avocatura Todoran Monica (CUI 20879398)
- Cod CPV
- 79110000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 8.800 RON
- Valoare atribuită
- 8.800 RON
- Data publicării
- 29.12.2020 00:00
- Data finalizării
- 30.12.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.