Atribuită
Cumpărare directă
Halatele chirurgicale ranforsate RAYS SpA® oferă proprietăți funcționale ridicate, precum: Utilizare prevăzută Halatele chirurgicale ranforsate sterile sunt confecționate din materiale nețesute ultimă generație(SMMS) însoțit de 2 lavete absorbante albe (30x40 ± 2 cm). Sunt destinate utilizării în instituțiile medicale și preventive pentru protejarea lucrătorilor din sănătate, precum și pentru prevenirea infecțiilor nosocomiale. Calitate și siguranță Halatele chirurgicale sunt realizate în concordanță cu standardul EN 13795 (utilizate ca dispozitive medicale personalul clinic, pentru pacienți și echipamente). Conform FDA . Clasificare de grad I, Is . Sterilizarea cu oxid de etilenă (Eto) cu gaz rezidual <10 ppm în conformitate cu UNI EN ISO 10993-7: 2009 Descrierea produsului Halatele chirurgicale ranforsate Rays® TOP SURGIGUARD 75 SR oferă proprietăți funcționale ridicate, precum: • Material și culoare: SMMS 45 g/m2, culoare albastru deschis + polietilen 35 g / m2 pentru părțile ranforsate (conferă rezistență crescută în zona abdominală și mâneci până la cot) din material nețesut de ultimă generație. • Caracteristici fizice și chimice: antistatic, fără miros, fără latex, non-toxic și non-alergen pentru utilizatori și operatori. Materiile prime la incinerare nu produc gaze sau poluanți.Oferă o permeabilitate bună la aer și funcționalitate rezistentă la praf • Proprietăți antiseptice (proprietăți de barieră pentru microorganisme) • Purtare confortabilă, permite mișcări norma
- Număr anunț
- DA27170396
- Autoritate contractantă
- Ministerul Apararii - Spitalul Militar de Urgenta "Dr. Constantin Papilian"Cluj-Napoca (U.M 02454) (CUI 5399442)
- Furnizor / câștigător
- BIZMED SRL (CUI 27647093)
- Cod CPV
- 33140000-3
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 8.500 RON
- Valoare atribuită
- 8.500 RON
- Data publicării
- 23.12.2020 00:00
- Data finalizării
- 24.12.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.