Atribuită Cumpărare directă

Asigurare de raspundere civila in domeniul medical -SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE GALATI - 305 paturi, valoare asigurata: echivalentul in lei al sumei de 250.000 euro. Oferta include acoperiri suplimentare pentru daune morale in sublimitele stabilite si acoperire anterioara pentru 36 luni. Riscuri acoperite: - vătămări corporale, deces sau daune materiale produse în activitatea de prevenţie, diagnostic sau tratament, în situaţia în care acestea sunt consecinţa: - infecţiilor nosocomiale, cu excepţia cazului când se dovedeşte o cauză externă ce nu a putut fi controlată de către unitatea sanitară; - utilizării unor dispozitive şi aparate medicale, materiale sanitare, substanţe medicamentoase şi sanitare necorespunzătoare; - vătămări corporale, deces sau daune materiale produse pacienţilor ca urmare a cazării, alimentaţiei şi igienei din unitatea sanitară; - daune cauzate de personalul medical angajat şi pentru care Asiguratul răspunde civil, conform legii, în solidar cu respectivul personal medical Franciza 0. Perioada asigurată: 12 luni incepand cu data 01.01.2021

Număr anunț
DA27135249
Autoritate contractantă
SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE GALATI (CUI 4068718)
Furnizor / câștigător
INTER BROKER DE ASIGURARE SRL (CUI 28647300)
Cod CPV
66516500-5
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
5.591 RON
Valoare atribuită
5.591 RON
Data publicării
21.12.2020 00:00
Data finalizării
21.12.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

5.591 RON

din 5.591 RON estimat