Atribuită Cumpărare directă

Servicii de colectare, transport si eliminare deseuri medicale cod 18 01 06 - 100kg; 18.01.03 - 800 kg; 18.01.02 - 50 kg Având în vedere faptul că, la data de 31.12.2020 , contractul de prestari Servicii de colectare, transport si eliminare deseuri medicale cu nr. 1807/30.04.2020 încheiat între unitatea noastră şi unitatea dvs. îşi încetează efectele, ca urmare a expirării termenului contractual: - Prin prezenta ne manifestăm intentia incheieri unui act aditional de prelungire a duratei contractuale in conformitate cu prevederile Art.6. -DURATA CONTRACTULUI, din contract, mentionand faptul ca durata contractuala poate fi prelungită prin acordul părților, pe bază de act adițional, pe o durată de maxim 4 luni de la expirarea duratei sale inițiale, cu aplicarea și cu respectarea dispozițiilor legale ale art. 165 din Sectiunea a 4-a, Capitolul IV din Hotărârea Guvernului nr. 395/2016 - pentru aprobarea normelor de aplicare a prevederilor referitoare la modificarea contractelor de achiziţie publică conform Capitolului V, Sectiunea a 2-a , art. 221 punctul a)din Legea nr. 98/2016 privind modificarea contractelor de achiziţie publică/acordului-cadru, respectiv până la valoarea maximă de 15.980,00 RON fără TVA ( 8 luni + 4 luni suplimentare2021) respectiv 19.016,20 RON cu TVA, cu respectarea valorii estimate a contractului initial s-a determinat prin luarea in considerare a variatiei in care autoritatea contractanta opereaza pentru suplimentarea la nivelul maxim prevazut a cantiti

Număr anunț
DA27189088
Autoritate contractantă
Institutul de Medicina Legala Tg. Mures (CUI 13700979)
Furnizor / câștigător
STERICYCLE ROMANIA S.R.L. (CUI 15071999)
Cod CPV
90524400-0
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
4.520 RON
Valoare atribuită
4.520 RON
Data publicării
29.12.2020 00:00
Data finalizării
30.12.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

4.520 RON

din 4.520 RON estimat