Atribuită Cumpărare directă

Gel dezinfectant pentru maini Klintensiv, 1000 ml Este un gel alcoolic (85% concentratie ethanol) pentru dezinfectarea igienica a mainilor prin frecare, utilizat in domeniul sanitar si in spatii publice si private. Aviz nr 2251BIO/01/12.24 - bactericid; - levuricid; - micobactericid; - tuberculocid; - virucida. Acest gel actioneaza rapid si datorita substantelor protectoare si hidratante asigura echilibrul lipidic al pielii, prevenind aparitia zonelor uscate si a senzatiei de piele crapata. Mod de utilizare: Se aplica 2-3 ml de gel dezinfectant si se respecta intreaga tehnica de curatare a mainilor recomandata de OMS: Se freaca mainile palma-palma; Se freaca cu palma dreapta dosul mainii stangi cu degetele interpuse si invers; Se freaca mainile palma-palma cu degetele interpuse; Se freaca dosul fiecarei maini cu cealalta mana, cu degetele incrucisate; Se freaca cu dosul degetelor palma opusa, cu degetele interpuse; Fiecare police se freaca in palma opusa, folosind miscari rotationale; Pentru dezinfectare igienica se folosesc 3 ml – timp de contact 30 secunde; pentru efectul virucid , timp de contact 3 minute. Subtanta activa: 85% etano, Foarfece.

Număr anunț
DA27155802
Autoritate contractantă
CENTRUL JUDETEAN DE RESURSE SI DE ASISTENTA EDUCATIONALA CONSTANTA (CUI 21245640)
Furnizor / câștigător
INK BIROTICA SRL (CUI 32794252)
Cod CPV
39241200-5
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
119,90 RON
Valoare atribuită
119,90 RON
Data publicării
22.12.2020 00:00
Data finalizării
22.12.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

119,90 RON

din 119,90 RON estimat