Atribuită Cumpărare directă

Kit cort / casca NIV - CPAP compus din: - cort CaStar R - tubulatura necesara conectarii, 1x1.8m si 1x1.2m ( doua tubulaturi ) Cortul CaStar R este o interfață confortabilă, versatilă și ușoară pentru ventilație mecanică non-invazivă (NIV). Se poate folosi în poziția semi-ridicat sau culcat și este o opțiune ideală pentru terapia NIV si CPAP. Orificiul de acces cu port detasabil de 100 mm, prevazut cu valva antisufocare integrata, bi-directionala. Valva este integrata si nu detasabila astfel incat sa fie evitata situatia de a se omite conectarea sa la dispozitiv si punerea in pericol a vietii pacientului. In situatia intreruperii alimentarii cu gaz de ventilatie, aceasta valva permite pacientului sa faca schimb de aer cu exteriorul. Valva de siguranta se activeaza automat atunci cand presiunea in interiorul cortului scade sub 2cm H2O. Prevazut cu doua porturi de acces etanse situate in zona frontala transparenta a cortului. Aceste porturi permit introducerea unor sonde nazogastrice cu diametrul de 3,5 - 7mm sau administrarea de apa pentru Marimi diferite in functie de circumferinta gatului pacientului: S, M, L, XL, XXL. Ambalat individual. De unica folosinta. Producator: Intersurgical Spa – Italia 20 BUC MARIMEA M 20 BUC MARIMEA L ACHIZITIA TINE LOC DE COMANDA

Număr anunț
DA27159468
Autoritate contractantă
SPITALUL ORASENESC MIOVENI (CUI 4318202)
Furnizor / câștigător
TMS - TOP MEDICAL SUPPLIER SRL (CUI 26950950)
Cod CPV
24111900-4
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
44.000 RON
Valoare atribuită
44.000 RON
Data publicării
22.12.2020 00:00
Data finalizării
23.12.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

44.000 RON

din 44.000 RON estimat