Atribuită
Cumpărare directă
Antiseptic; Dezinfectant; Bactericid; Fungicid; Micobactericid; Tuberculocid; Virucid; Levuricid; Deja diluat, gata de utilizare; Are aprobare MS – 2520BIO/01/12.24 Previne si inlatura infectiile cu microbi, virusi, bacterii, fungi, ciuperci, micoze, bacili si levuri. Utilizare: Produsul HEXID se foloseste pentru dezinfectia igienica si chirurgicala a mainilor prin frecare. Este indicat pentru dezinfectia mainilor personalului din spitale, din industria farmaceutica si cosmetica, a mainilor elevilor si salariatilor, a mainilor persoanelor aflate in deplasare, etc. Produs Biocid TP1 pentru utilizatori profesionali. Compozitie: Clorhexidina 0,5%, Etanol 36%, Isopropanol 24%, Glicerina, Apa Efect biocid: Bactericid conform NF EN 1500, 3 ml nediluat timp de 30 secunde de doua ori si conform SR EN 1276 nediluat timp de 1 min. Fungicid conform SR EN 1275 nediluat timp de 1 min. Virucid conform EN 14476+A1, timp de 1min. Micobactericid si tuberculocid conform EN14348, timp de 1min. Dezinfectant chirurgical conform EN 12791, 3ml nediluat timp de 90 secunde de doua ori. Dozare: Se foloseste ca atare, nediluat. Pentru dezinfectia igienica a mainilor, se recomanda 3 ml de produs cu care se maseaza mainile timp de 30 secunde; procedura se repeta de doua ori (1 minut). Pentru dezinfectia chirurgicala a mainilor se recomanda 3 ml de produs cu care se maseaza mainile timp de 90 secunde; procedura se repeta de doua ori (3 minute). Depozitare: Manipularea si stocarea produsului HEXID se recom
- Număr anunț
- DA27155650
- Autoritate contractantă
- Directia de Asistenta Sociala Focsani (CUI 37349213)
- Furnizor / câștigător
- EFARM TOP SRL (CUI 33939106)
- Cod CPV
- 24455000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 380 RON
- Valoare atribuită
- 380 RON
- Data publicării
- 22.12.2020 00:00
- Data finalizării
- 22.12.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.