Atribuită Cumpărare directă

Având în vedere faptul că, la data de 31.12.2020 , contractul de furnizare avand ca obiect furnizarea de Lapte Ferma 1,5% grasime carton cu nr. 1801/29.04.2020 încheiat între unitatea noastră şi unitatea dvs. îşi încetează efectele, ca urmare a expirării termenului contractual, prin prezenta ne manifestăm intentia incheierii unui act aditional de prelungire a duratei contractuale in conformitate cu prevederile Art.5. -DURATA CONTRACTULUI, din contract, mentionand faptul ca durata contractuala poate fi prelungită prin acordul părților, pe bază de act adițional, pe o durată de maxim 4 luni de la expirarea duratei sale inițiale, cu aplicarea și cu respectarea dispozițiilor legale ale art. 165 din Sectiunea a 4-a, Capitolul IV din Hotărârea Guvernului nr. 395/2016 - pentru aprobarea normelor de aplicare a prevederilor referitoare la modificarea contractelor de achiziţie publică conform Capitolului V, Sectiunea a 2-a , art. 221 punctul a)din Legea nr. 98/2016 privind modificarea contractelor de achiziţie publică/acordului-cadru, respectiv până la valoarea maximă de10.230,00 RON fără TVA( 8 luni + 4 luni suplimentare) respectiv11.150,70 RON cu TVA, cu respectarea valorii estimate a contractului initial care s-a determinat prin luarea in considerare a variantei in care autoritatea contractanta opereaza pentru suplimentarea la nivelul maxim prevazut a cantitatilor de produse.

Număr anunț
DA27178555
Autoritate contractantă
Institutul de Medicina Legala Tg. Mures (CUI 13700979)
Furnizor / câștigător
CARMO-LACT PROD SRL (CUI 5908104)
Cod CPV
15511100-4
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
3.410 RON
Valoare atribuită
3.410 RON
Data publicării
28.12.2020 00:00
Data finalizării
29.12.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

3.410 RON

din 3.410 RON estimat