Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 33,5% sub estimat
ACHIZITIE REACTIVI LABORATOR
- Număr anunț
- SCN1176200
- Autoritate contractantă
- Spitalul Municipal "Dr. Gheorghe Marinescu" Tarnaveni (CUI 4322386)
- Furnizor / câștigător
- MEDICLIM S.R.L. (CUI 6300279)
- Cod CPV
- 33696500-0 · Reactivi de laborator (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Procedura simplificatacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.077.333 RON
- Valoare atribuită
- 2.046.958,22 RON 33,5% sub estimat
- Data publicării
- 11.06.2026 07:16
- Anunț de atribuire
- SCNA1135324
- Termen limită
- 23.06.2026 15:00
- Documentație de atribuire
- DF1272950
Documente
Documentația de atribuire
- caiet de sarcini reactivi 2026.doc.p7s
- Instructiuni_ofertanti_FisaDate_DF1272950.pdf
- INSTRUCTIUNI PENTRU OFERTANTI.docx.p7s
- MODEL CONTRACT.doc.p7s
- Modele Formulare.docx.p7s
DUAE
Clarificări & decizii (2)
-
22.06.2026 10:59Raspuns consolidat la solicitarile de clarificareRASPUNS SOLICITARE CLARIFICARI
-
19.06.2026 09:58Raspuns consolidat la solicitarile de clarificareRASPUNS SOLICITARE CLARIFICARI
Loturi (11)
Adjudecat: 2.046.958,22 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Reactivi de laborator pentru Biochimie 1 | — | — | |
| 2 | Reactivi de laborator pentru Urini | — | — | |
| 3 | Reactivi de laborator pentru Coagulare | — | CLINI-LAB | 365.009,40 RON |
| 4 | Reactivi de laborator pentru Imunologie 1 | — | — | |
| 5 | Reactivi de laborator pentru Hematologie | — | DIAMEDIX IMPEX | 115.838 RON |
| 6 | Reactivi de laborator pentru Biochimie 2 | — | — | |
| 7 | Reactivi de laborator pentru Imunologie 2 | — | ROCHE ROMANIA | 478.047,71 RON |
| 8 | Reactivi de laborator pentru diagnosticul Microbiologic | — | A.M.S. 2000 TRADING IMPEX S.R.L. | 534.286 RON |
| 9 | Truse manuale de identificare | — | — | |
| 10 | Reactivi de laborator compatibili cu echipamentul VITEK2 | — | — | |
| 11 | Reactivi de laborator compatibili cu echipamentul BACTALERT | — | MEDICLIM S.R.L. | 553.777,11 RON |
Participanți
Nu sunt participanți publicați (declarația de participare nu e încă disponibilă pe SEAP).
Valoare atribuită
2.046.958,22 RON
din 3.077.333 RON estimat
33,5%
Adjudecat la 66,5% din estimat · economie 1.030.374,78 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.