Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 51,5% sub estimat
Furnizare erbicide preemergente si postemergente pentru intretinerea culturilor infiintate
- Număr anunț
- SCN1037973
- Autoritate contractantă
- Universitatea de Stiintele Vietii "Regele Mihai I"din Timisoara (CUI 3487181)
- Furnizor / câștigător
- PROSEMENTI SRL (CUI 25034130)
- Cod CPV
- 24453000-4 · Erbicide (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Procedura simplificatacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 578.425 RON
- Valoare atribuită
- 280.688,05 RON 51,5% sub estimat
- Data publicării
- 19.02.2019 10:01
- Anunț de atribuire
- SCNA1015070
- Termen limită
- 06.03.2019 15:00
- Documentație de atribuire
- DF1040362
Documente
Documentația de atribuire
- caiet de sarcini lot 1 scanat.pdf.p7s
- caiet de sarcini lot 2 scanat.pdf.p7s
- caiet de sarcini lot 3 scanat.pdf.p7s
- caiet de sarcini lot 4 scanat.pdf.p7s
- caiet de sarcini lot 5 scanat.pdf.p7s
- caiet de sarcini lot 6 scanat.pdf.p7s
- FisaDate_DF1040362.pdf
- Formulare operatori economici.docx.p7s
- model contract de furnizare.docx.p7s
DUAE
Loturi (6)
Estimat: 578.425 RON Adjudecat: 280.688,05 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Erbicid postemergent grau, orz, porumb, ovaz | 83.375 RON | ALCEDO S.R.L. | 46.653,75 RON ↓44,0% |
| 2 | Erbicid postemergent floarea soarelui, soia | 54.960 RON | — | |
| 3 | Erbicid preemergent floarea soarelui, porumb, soia | 167.140 RON | — | |
| 4 | Erbicid postemergent floarea soarelui,soia | 104.550 RON | — | |
| 5 | Erbicid postemergent porumb | 106.400 RON | S.C. S M RECOSEMTRACT S.R.L. | 115.382,70 RON |
| 6 | Erbicid total grau | 62.000 RON | PROSEMENTI S.R.L. | 118.651,60 RON |
Participanți · 6 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant
S M RECOSEMTRACT SRL CUI RO 6553280
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant
ALCEDO SRL CUI RO 350278
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant
PROSEMENTI SRL CUI RO 25034130
Valoare atribuită
280.688,05 RON
din 578.425 RON estimat
51,5%
Adjudecat la 48,5% din estimat · economie 297.736,95 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.