Atribuită Anunț atribuire adjudecat cu 32,8% sub estimat

Elaborare documentație de proiectare SF+PTH+CS+DTAC, asigurare produse și execuție lucrări întărire rețea COR Bacău, Neamț, Vaslui, Botoșani, Suceava, Iași – 6 loturi

Număr anunț
CAN1021401
Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
DELGAZ GRID S.A. (CUI RO10976687)
Furnizor / câștigător
ELMOND COM SRL (CUI 12448866)
CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
45310000-3 · Lucrari de instalatii electrice (Rev.2)
Tip contract
Lucrari
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitația deschisăProcedura în care orice firmă interesată poate depune ofertă. E folosită mai ales la contractele mari; peste pragurile europene anunțul apare și în Jurnalul Oficial al UE.
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
10.707.199,12 RON
Valoare atribuită
7.191.126,28 RON 32,8% sub estimat
Data anunțului
11.09.2019 16:54
Anunț de participare
CN1010083

Documente

Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro

Loturi (5)

Adjudecat: 7.191.126,28 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Elaborare documentaţie de proiectare SF+PTH+CS+DTAC, asigurare … — SOFIN INVEST S.R.L. 851.429 RON
2 Elaborare documentaţie de proiectare SF+PTH+CS+DTAC, asigurare … — LUCRIS SERV S.R.L. 1.357.783,17 RON
3 Elaborare documentaţie de proiectare SF+PTH+CS+DTAC, asigurare … — ELMOND COM 808.738,29 RON
4 Elaborare documentaţie de proiectare faza SF+PTH+CS+DTAC, asigu… — ELPRO S.R.L. 1.635.364,46 RON
6 Elaborare documentaţie de proiectare SF+PTH+CS+DTAC, asigurare… — ELMOND COM 2.537.811,36 RON

Participanți · 11 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant
LUCRIS SERV SRL CUI RO 9998240
Oferta 2 Câștigător Asociere
Ofertant lider
ELMOND COM SRL CUI RO 12448866
Asociați 12
ELECTRIC INSTAL SRL CUI RO 13438020
ELECTRO UNIVERS SRL CUI RO16348606
GIGA INSTAL SRL CUI RO 19130478
LINCAS SRL CUI RO 6267210
LUCIMAR SRL CUI RO 8177300
RECOM INSTAL SRL CUI RO 27324394
REKAINSTAL SHOP SRL CUI RO 31935620
Oferta 3 Câștigător Asociere
Ofertant lider
ELPRO S.R.L. CUI RO 13003866
Asociați 1
ELDIS PROIECT SRL CUI RO21740915
Încă 8 oferte

Vezi toți ofertanții — asociați, terți, subcontractanți — grupați pe oferte, + profilul fiecărei companii. Cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Valoare atribuită

7.191.126,28 RON

din 10.707.199,12 RON estimat 32,8%

Adjudecat la 67,2% din estimat · economie 3.516.072,84 RON

Deschise acum pe acest cod

56 licitații deschise pe 45310000-3 · Lucrari de instalatii electrice (Rev.2)

Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuit
Salvează în proiecte

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.