Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 32,8% sub estimat
Elaborare documentație de proiectare SF+PTH+CS+DTAC, asigurare produse și execuție lucrări întărire rețea COR Bacău, Neamț, Vaslui, Botoșani, Suceava, Iași – 6 loturi
- Număr anunț
- CAN1021401
- Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
- DELGAZ GRID S.A. (CUI RO10976687)
- Furnizor / câștigător
- ELMOND COM SRL (CUI 12448866)
- CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
- 45310000-3 · Lucrari de instalatii electrice (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitația deschisăProcedura în care orice firmă interesată poate depune ofertă. E folosită mai ales la contractele mari; peste pragurile europene anunțul apare și în Jurnalul Oficial al UE.cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 10.707.199,12 RON
- Valoare atribuită
- 7.191.126,28 RON 32,8% sub estimat
- Data anunțului
- 11.09.2019 16:54
- Anunț de participare
- CN1010083
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Loturi (5)
Adjudecat: 7.191.126,28 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Elaborare documentaţie de proiectare SF+PTH+CS+DTAC, asigurare … | — | SOFIN INVEST S.R.L. | 851.429 RON |
| 2 | Elaborare documentaţie de proiectare SF+PTH+CS+DTAC, asigurare … | — | LUCRIS SERV S.R.L. | 1.357.783,17 RON |
| 3 | Elaborare documentaţie de proiectare SF+PTH+CS+DTAC, asigurare … | — | ELMOND COM | 808.738,29 RON |
| 4 | Elaborare documentaţie de proiectare faza SF+PTH+CS+DTAC, asigu… | — | ELPRO S.R.L. | 1.635.364,46 RON |
| 6 | Elaborare documentaţie de proiectare SF+PTH+CS+DTAC, asigurare… | — | ELMOND COM | 2.537.811,36 RON |
Participanți · 11 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant
LUCRIS SERV SRL CUI RO 9998240
Oferta 2
Câștigător Asociere
Ofertant lider
ELMOND COM SRL CUI RO 12448866
Asociați 12
ELECTRIC INSTAL SRL CUI RO 13438020
ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA CUI RO 3915440
ELECTROCONSTRUCTIA ELCO VASLUI SA CUI RO 3551896
ELECTRO UNIVERS SRL CUI RO16348606
GENERAL TEHNIC SRL CUI 8357395
GIGA INSTAL SRL CUI RO 19130478
LINCAS SRL CUI RO 6267210
LUCIMAR SRL CUI RO 8177300
PROELECTRO-TRM SRL CUI 24880883
RECOM INSTAL SRL CUI RO 27324394
REKAINSTAL SHOP SRL CUI RO 31935620
TRUST ELECTRO-M S.R.L. CUI RO 4359156
Oferta 3
Câștigător Asociere
Ofertant lider
ELPRO S.R.L. CUI RO 13003866
Asociați 1
ELDIS PROIECT SRL CUI RO21740915
Valoare atribuită
7.191.126,28 RON
din 10.707.199,12 RON estimat
32,8%
Adjudecat la 67,2% din estimat · economie 3.516.072,84 RON
Deschise acum pe acest cod
56 licitații deschise pe 45310000-3 · Lucrari de instalatii electrice (Rev.2)
Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuitDin ghidul licitațiilor
Din ghidul licitațiilor
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.