Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 49,0% sub estimat
Achizitie materiale sanitare ATI si ORTOPEDIE
- Număr anunț
- CAN1059721
- Autoritate contractantă
- MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02497 PITESTI (CUI 4318016)
- Furnizor / câștigător
- DRAEGER ROMANIA S.R.L. (CUI 2836925)
- Cod CPV
- 33140000-3 · Consumabile medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 568.270 RON
- Valoare atribuită
- 289.614,97 RON 49,0% sub estimat
- Data anunțului
- 25.07.2022 08:02
- Anunț de participare
- CN1029210
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Loturi (38)
Adjudecat: 289.614,97 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Ace seringa 18 G | — | Anulat | — |
| 2 | Canula nazala oxigen | — | DRAEGER ROMANIA 2 contracte | 1.940 RON |
| DRAEGER ROMANIA · contract A 4408 · 26.07.2021 | 1.455 RON | |||
| DRAEGER ROMANIA · contract A 4607 · 30.05.2022 | 485 RON | |||
| 3 | Seringa tip Guyon 100 ml | — | MEDICAL GRUP | 96,30 RON |
| 4 | Branula cu valva 14 G | — | MEDICAL GRUP | 22,80 RON |
| 5 | Branula cu valva 16 G | — | MEDICAL GRUP | 22,80 RON |
| 6 | Ace punctie 22 G (ecografie) | — | Anulat | — |
| 7 | Filtru antibacterian si antiviral HEPA sau echivalent | — | GRAZY PRICE MEDICAL IMPORT EXPORT S.R.L. 3 contracte | 3.884,50 RON |
| GRAZY PRICE MEDICAL IMPORT EXPORT S.R.L. · contract A 5430 · 06.09.2021 | 583 RON | |||
| GRAZY PRICE MEDICAL IMPORT EXPORT S.R.L. · contract A 4411 · 26.07.2021 | 1.166 RON | |||
| GRAZY PRICE MEDICAL IMPORT EXPORT S.R.L. · contract A4672 · 02.08.2021 | 2.135,50 RON | |||
| 8 | Filtru antibacterian si antiviral | — | NAFKA GRUP | 10.150 RON |
| 9 | Capcana apa aparat anestezie compatibil cu aparat DATEX - OHMED… | — | HELLIMED 2 contracte | 37.100 RON |
| HELLIMED · contract A 4407 · 26.07.2021 | 23.850 RON | |||
| HELLIMED · contract A 4671 · 02.08.2021 | 13.250 RON | |||
| 10 | Capcana apa aparat anestezie compatibil cu aparat Drager Fabius… | — | DRAEGER ROMANIA 2 contracte | 28.695,80 RON |
| DRAEGER ROMANIA · contract A 4408 · 26.07.2021 | 19.620 RON | |||
| DRAEGER ROMANIA · contract A 4673 · 02.08.2021 | 9.075,80 RON | |||
| 11 | Capcana apa aparat anestezie compatibil cu aparat Maquet Gettin… | — | Anulat | — |
| 12 | Extension set 35000 Luer Lock sau echivalent | — | MEDICAL GRUP 2 contracte | 9.229,17 RON |
| MEDICAL GRUP · contract A 4670 · 02.08.2021 | 4.261,17 RON | |||
| MEDICAL GRUP · contract A 4406 · 26.07.2021 | 4.968 RON | |||
| 13 | Mandren sonde de intubatie | — | NAFKA GRUP 3 contracte | 11.893,60 RON |
| NAFKA GRUP · contract A 6680 · 14.10.2021 | 6.545,90 RON | |||
| NAFKA GRUP · contract A 4669 · 02.08.2021 | 5.315,90 RON | |||
| NAFKA GRUP · contract A 4403 · 26.07.2021 | 31,80 RON | |||
| 14 | Senzori O2 pentru aparat de anestezie sau echivalent | — | Anulat | — |
| 15 | Senzori O2 pentru aparat ventilatie sau echivalent | — | Anulat | — |
| 16 | Barbotor de uz unic | — | GRAZY PRICE MEDICAL IMPORT EXPORT S.R.L. | 12.750 RON |
| 17 | Masti NIV/CPAP | — | Anulat | — |
| 18 | Sonda duodenala de alimentatie | — | MEDICAL GRUP | 274,20 RON |
| 19 | Linie monitorizare gaze pulmonare 2 m sau echivalent | — | DRAEGER ROMANIA | 6.130 RON |
| 20 | Vas aspiratie secretii biologice | — | DRAEGER ROMANIA | 12.980 RON |
| 21 | Filtru aspirator secretii biologice Vairo Air sau echivalent | — | DRAEGER ROMANIA 2 contracte | 21.666,30 RON |
| DRAEGER ROMANIA · contract A 5726 · 17.09.2021 | 666,30 RON | |||
| DRAEGER ROMANIA · contract A 4408 · 26.07.2021 | 21.000 RON | |||
| 22 | Tubulatura / circuit complet aparat anestezie/ventilator | — | NAFKA GRUP 2 contracte | 18.406 RON |
| NAFKA GRUP · contract A 4606 · 30.05.2022 | 3.406 RON | |||
| NAFKA GRUP · contract A 4403 · 26.07.2021 | 15.000 RON | |||
| 23 | Stetoscop de uz unic | — | Anulat | — |
| 24 | Set artroscop genunchi cu sac colector | — | CORAMED MEDIZINISCHE PRODUKTE 3 contracte | 12.403,20 RON |
| CORAMED MEDIZINISCHE PRODUKTE · contract A 2745 · 31.03.2022 | 1.550,40 RON | |||
| CORAMED MEDIZINISCHE PRODUKTE · contract A 4662 · 02.08.2021 | 4.651,20 RON | |||
| CORAMED MEDIZINISCHE PRODUKTE · contract A 4409 · 26.07.2021 | 6.201,60 RON | |||
| 25 | Sistem de fixare suplimentara pentru ligamentoplastie | — | MEDICAL ORTOVIT | 1.784 RON |
| 26 | Sistem de fixare ligamentara cu surub de interferenta bioinert | — | MEDICAL ORTOVIT | 6.072 RON |
| 27 | Set implanturi pentru ligamentoplastie Lia cu bucla fixa sau ec… | — | MEDICAL ORTOVIT | 3.576 RON |
| 28 | Placa blocata pentru osteotomie proximala tibie | — | SPORTMED SYSTEMS | 11.500 RON |
| 29 | Placa si suruburi pentru metacarpiene si metatarsiene | — | SPORTMED SYSTEMS 2 contracte | 7.200 RON |
| SPORTMED SYSTEMS · contract A 2746 · 31.03.2022 | 1.200 RON | |||
| SPORTMED SYSTEMS · contract A 4401 · 26.07.2021 | 6.000 RON | |||
| 30 | Placa blocata clavicula | — | MEDICAL ORTOVIT 2 contracte | 26.962 RON |
| MEDICAL ORTOVIT · contract A 4659 · 02.08.2021 | 23.442 RON | |||
| MEDICAL ORTOVIT · contract A 4405 · 26.07.2021 | 3.520 RON | |||
| 31 | Sistem de fixare ligament incrucisat anterior cu fixare femural… | — | SPORTMED SYSTEMS 2 contracte | 13.790,80 RON |
| SPORTMED SYSTEMS · contract A 4401 · 26.07.2021 | 4.495,40 RON | |||
| SPORTMED SYSTEMS · contract A 4658 · 02.08.2021 | 9.295,40 RON | |||
| 32 | Sistem de sutura meniscala de tip ..ALL-INSIDE,, | — | MEDICAL ORTOVIT | 8.490 RON |
| 33 | Plasture hipoalergenic autoadeziv | — | MLM MEDICAL S.R.L. 3 contracte | 7.760 RON |
| MLM MEDICAL S.R.L. · contract A 4604 · 30.05.2022 | 3.492 RON | |||
| MLM MEDICAL S.R.L. · contract A 4661 · 02.08.2021 | 388 RON | |||
| MLM MEDICAL S.R.L. · contract A 4404 · 26.07.2021 | 3.880 RON | |||
| 34 | Plasture steril cu corp absorbant si margini autoadezive | — | PAUL HARTMANN 3 contracte | 2.504 RON |
| PAUL HARTMANN · contract A 4605 · 30.05.2022 | 827,20 RON | |||
| PAUL HARTMANN · contract A 4402 · 26.07.2021 | 1.252 RON | |||
| PAUL HARTMANN · contract A 4660 · 02.08.2021 | 424,80 RON | |||
| 35 | Benzi sterile adezive pentru sutura leziunilor | — | GRAZY PRICE MEDICAL IMPORT EXPORT S.R.L. | 277,50 RON |
| 36 | Role hartie uz medicinal | — | Anulat | — |
| 37 | Role cearceaf medical pentru pat - 60 cm*80 m | — | Anulat | — |
| 38 | Creion electrocauter universal, taiere si coagulare cu 2 butoane | — | ARTISANA MEDICAL S.R.L. 3 contracte | 12.054 RON |
| ARTISANA MEDICAL S.R.L. · contract A 4678 · 02.08.2021 | 2.870 RON | |||
| ARTISANA MEDICAL S.R.L. · contract A 4410 · 26.07.2021 | 7.462 RON | |||
| ARTISANA MEDICAL S.R.L. · contract A 6258 · 21.07.2022 | 1.722 RON | |||
Participanți · 25 oferte
Oferta 1
Individuala
Ofertant lider
HDL UNION SRL CUI RO 16646521
Oferta 2
Individuala
Ofertant lider
ALPHA MEDICAL SRL CUI RO 13878004
Oferta 3
Individuala
Ofertant lider
MEDICAL ORTOVIT SRL CUI RO 9625593
Valoare atribuită
289.614,97 RON
din 568.270 RON estimat
49,0%
Adjudecat la 51,0% din estimat · economie 278.655,03 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.