Atribuită Anunț atribuire adjudecat cu 30,9% sub estimat

Elaborare documentație tehnică Studiu de Fezabilitate (SF), elaborare Proiect pentru Autorizarea Executarii Lucrarilor de Construire (PAC) si obtinerea Autorizatiei de Construire (AC) pentru obiectivul de investiții „ORBITAL BUCURESTI DRUMUL RADIAL 4 (DR 4- NORD EXPRES)”

Număr anunț
CAN1108201
Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Zona Metropolitana Bucuresti (CUI 25093188)
Furnizor / câștigător
EXPLAN SRL (CUI 16583121)
CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
71241000-9 · Studii de fezabilitate, servicii de consultanta, analize (Rev.2)
Tip contract
Servicii
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitația deschisăProcedura în care orice firmă interesată poate depune ofertă. E folosită mai ales la contractele mari; peste pragurile europene anunțul apare și în Jurnalul Oficial al UE.
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
19.975.031 RON
Valoare atribuită
13.800.387 RON 30,9% sub estimat
Data anunțului
27.07.2023 13:01
Anunț de participare
CN1047661

Documente

Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro

Participanți · 3 oferte

Oferta 1 Câștigător Asociere
Ofertant lider
EXPLAN SRL CUI RO16583121
Asociați 2
D P CONSULT S.R.L. CUI RO9952080
GEOLOGIC SITE SRL CUI RO23614808
Oferta 2 Asociere
Ofertant lider
GRAFIC TENDS S.R.L. CUI RO16512643
Asociați 1
Subcontractanți 5
ARCHAUS SRL CUI 32827309
EXPERTUS SRL CUI RO 17894584
PIROTEHNIC OSB SRL CUI RO12916380
PROTELCO SA CUI 8606690
Oferta 3 Asociere
Ofertant lider
ARTEHNIS SRL CUI 18287343
Asociați 2
Subcontractanți 12
ACA ZOORK PROJECT CUI 37836928
ALROSEL PROJECT SRL CUI RO37969398
DANAVI S.R.L. CUI RO13062781
EPMC CONSULTING SRL CUI RO 24799569
GEPROCON SA CUI RO 6197050
HOSILVA SRL CUI 27740990
MID INSTALL 2003 SRL CUI RO 15456782
TOPOPREST SRL CUI 8596112
TTL PLANNING SRL CUI 35660859
Terți + subcontractanți 1

Valoare atribuită

13.800.387 RON

din 19.975.031 RON estimat 30,9%

Adjudecat la 69,1% din estimat · economie 6.174.644 RON

Deschise acum pe acest cod

8 licitații deschise pe 71241000-9 · Studii de fezabilitate, servicii de con…

Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuit
Salvează în proiecte

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.