Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 1,1% sub estimat
Proiectare, Asistență tehnică și Execuție lucrări pentru realizarea obiectivului de investiții “Bazin olimpic acoperit, anexe pentru sportivi, public și personal administrativ – Liceul Tehnic Media, strada Jiului, nr. 163, Sector 1
- Număr anunț
- CAN1112362
- Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
- Sector 1 (Sectorul 1 al municipiului Bucuresti) (CUI RO4505359)
- Furnizor / câștigător
- PALEX CONSTRUCTII INSTALATII SRL (CUI 6546959)
- CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
- 45212200-8 · Lucrari de constructii de complexe sportive (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitația deschisăProcedura în care orice firmă interesată poate depune ofertă. E folosită mai ales la contractele mari; peste pragurile europene anunțul apare și în Jurnalul Oficial al UE.cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 37.528.367,44 RON
- Valoare atribuită
- 37.111.802,57 RON 1,1% sub estimat
- Data anunțului
- 28.09.2023 17:01
- Anunț de participare
- CN1046549
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Participanți · 6 oferte
Oferta 1
Câștigător Asociere
Ofertant lider
PALEX CONSTRUCTII INSTALATII SRL CUI RO 6546959
Asociați 1
AXA TRANS CONSTRUCT SRL CUI RO16511168
Subcontractanți 7
ADDICT ENGINEERING SRL CUI 37775340
ARCADIA AEN ARCHITECTURE & PM SRL CUI RO18568071
General MPM Impex S.R.L CUI RO 9509637
IFMA CUI RO448269
KRENIC SRL CUI 23343296
TERMOGAZ - CONSTRUCTII SI INSTALATII SRL CUI RO15178953
WEBER ENGINEERING S.R.L. CUI RO38717410
Oferta 2
Asociere
Ofertant lider
MBS GROUP SRL CUI RO 15291641
Asociați 1
HIGH CONSTRUCT PROJECT SRL CUI 27195079
Subcontractanți 6
ELECTRA INSTAL SRL CUI 22232168
GAZ INSTAL S.R L. CUI RO 13467580
HOBI POWERVOLT SRL CUI RO31933050
KONE ASCENSORUL SA CUI RO24387592
MST GENERAL INSTAL S.R.L. CUI RO 23887620
PROTECT IGNIFIRE SRL CUI 34548785
Oferta 3
Asociere
Ofertant lider
SSAB-AG S.A. CUI RO 2816022
Subcontractanți 3
ACA ZOORK PROJECT CUI 37836928
SSAB INTERNATIONAL ELECTRIC CUI 36562379
VANGAZ INSTAL S.R.L. CUI RO41522311
Valoare atribuită
37.111.802,57 RON
din 37.528.367,44 RON estimat
1,1%
Adjudecat la 98,9% din estimat · economie 416.564,87 RON
Deschise acum pe acest cod
9 licitații deschise pe 45212200-8 · Lucrari de constructii de complexe spor…
Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuitDin ghidul licitațiilor
Din ghidul licitațiilor
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.