Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 12,5% sub estimat
Furnizare prin cumparare “ MEDICAMENTE ONCOLOGIE”
- Număr anunț
- CAN1110076
- Autoritate contractantă
- Spitalul Clinic C.F. nr. 2 Bucuresti (CUI 4505316)
- Furnizor / câștigător
- FARMEXIM SA (CUI 335278)
- Cod CPV
- 33652100-6 · Antineoplazice (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 21.938.944,52 RON
- Valoare atribuită
- 19.207.419,96 RON 12,5% sub estimat
- Data anunțului
- 18.11.2023 13:00
- Anunț de participare
- CN1055916
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Loturi (53)
Estimat: 21.938.944,52 RON Adjudecat: 19.207.419,96 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Acidum Clodronicum - conc pt sol perf 300 mg/ml , fl 5 ml | 11.247 RON | — | |
| 2 | Acidum Ibandronicum - conc pt sol perf 1 mg/ml x 6 ml | 100.023 RON | Anulat | — |
| 3 | Acidum Pamidromicum - sol.perf I.V 3mg/ml*10ml (30mg) | 52.155 RON | PFIZER ROMANIA | 47.415 RON ↓9,1% |
| 4 | Acidum Zoledronic - pulb pt sol. perf. fl.4 mg / 5 ml | 78.220 RON | FRESENIUS KABI ROMANIA | 2.146,12 RON ↓97,3% |
| 5 | Bevacizumabum** - conc pt sol perf 25 mg/mlx16 ml | 1.501.600 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA 2 contracte | 23.923,60 RON ↓98,4% |
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1233 · 18.09.2023 | 14.354,16 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1361 · 10.10.2023 | 9.569,44 RON | |||
| 6 | Bevacizumabum** - conc pt sol perf 25 mg/ml x 4 ml | 818.680 RON | — | |
| 7 | Bleomycinum sulfas pulb. pt.sol.inj./perf./15000UI | 23.378 RON | FARMEXIM S.A.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMÂNIA SRL | 19.896 RON ↓14,9% |
| 8 | Cetuximabum** - conc pt sol perf 5 mg/ml x 20 ml | 1.402.740 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A.,MERCK ROMANIA S.R.L. | 1.346.060 RON ↓4,0% |
| 9 | Cyclophosphamidum - conc pt sol perf ( 20 ml ) | 100.840 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A.,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. | 2.004.587 RON |
| 10 | Cisplatinum - conc pt sol perf 1 mg/ml x 25 ml | 46.160 RON | Anulat | — |
| 11 | Cisplatinum - conc pt sol perf 1 mg/ml x 50 ml | 36.300 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMÂNIA SRL,DONA. LOGISTICA,FIDELIO FARM S.R.L. | 33.490 RON ↓7,7% |
| 12 | Cytarabinum - sol.inj/perf fl 5 ml | 19.608 RON | — | |
| 13 | Cytarabinum - sol.inj/perf fl 10 ml | 16.398 RON | — | |
| 14 | Dacarbazine - pulb.liof.sol.inj | 44.465 RON | FARMEXIM S.A. | 928.595 RON |
| 15 | Dacarbazine - pulb.sol.inj./perf. | 19.419,60 RON | — | |
| 16 | Docetaxelum - conc pt sol perf fl 20 mg / ml x 1 ml | 39.530 RON | FRESENIUS KABI ROMANIA,DONA. LOGISTICA,FIDELIO FARM S.R.L. | 29.000 RON ↓26,6% |
| 17 | Docetaxelum - conc pt sol perf 20 mg / ml x 4 ml | 167.180 RON | DONA. LOGISTICA,FIDELIO FARM S.R.L.,FARMEXIM S.A. | 57.210 RON ↓65,8% |
| 18 | Docetaxelum - conc.pt.sol.perf. 20 mg / ml x 7 ml | 579.675 RON | FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,FARMEXIM S.A.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 2.147.878 RON |
| 19 | Doxorubicina lipozomala peg - conc 2mg/ml*10ml (20mg) | 297.228 RON | MEDIPLUS EXIM,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A. | 1.426.029 RON |
| 20 | Doxorubicina lipozomala nepeg - cutie cu 2 seturi*3 flacoane (1… | 938.092 RON | FARMEXIM S.A. | 4.479,40 RON ↓99,5% |
| 21 | Epirubicinum - conc pt sol.inj 2 mg/ml x 25 ml | 419.280 RON | — | |
| 22 | Epirubicinum /L01DB03 - conc pt sol.inj 2 mg / ml x 50 ml | 586.800 RON | FARMEXIM S.A. · FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,FARMEXIM S.A.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA 2 contracte | 2.096.101,20 RON |
| FARMEXIM S.A. · contract 1360 · 10.10.2023 | 11.211,20 RON | |||
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,FARMEXIM S.A.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1169 · 04.09.2023 | 2.084.890 RON | |||
| 23 | Filgrastinum - sol.inj s.c 30000 mui /0,5 ml seringa preumpluta | 111.492 RON | FARMEXIM S.A.,DONA. LOGISTICA,FIDELIO FARM S.R.L. | 34.983 RON ↓68,6% |
| 24 | Filgrastinum - sol.inj s.c 48000 mui /0,5 ml seringa preumpluta | 87.888 RON | — | |
| 25 | Fludarabinum** - conc 25mg/ml*5ml continand 50mg fludarabina | 35.823 RON | — | |
| 26 | Fluorouracilum /L01BC02 - conc pt sol.inj pt.PEV 50mg/ml 20 ml … | 41.220 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,MEDIPLUS EXIM,FARMEXIM S.A. 2 contracte | 38.692 RON ↓6,1% |
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1363 · 10.10.2023 | 1.912 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,MEDIPLUS EXIM,FARMEXIM S.A. · contract 1161 · 04.09.2023 | 36.780 RON | |||
| 27 | Gemcitabinum - 38mg/ml *10ml, contine 200mg gemcitabina | 53.420 RON | — | |
| 28 | Gemcitabinum - 38mg/ml*50ml, contine 1000mg gemcitabina | 106.540 RON | FRESENIUS KABI ROMANIA,ALLIANCE HEALTHCARE ROMÂNIA SRL | 68.000 RON ↓36,2% |
| 29 | Ifosfamidum - pulb pt sol. PEV , fl.x20 ml | 134.780 RON | FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. | 211.418 RON |
| 30 | Ipilimumab(Yervoy)*** - conc pt sol perf 5 mg/ml fl 10 ml | 1.279.598 RON | — | |
| 31 | Irinotecanum - conc pt sol perf , 20 mg/ml x 5 ml | 191.370 RON | DONA. LOGISTICA,MEDIPLUS EXIM,FIDELIO FARM S.R.L. | 140.700 RON ↓26,5% |
| 32 | Irinotecanum - conc pt sol perf 20 mg/ml x 15 ml | 535.700 RON | — | |
| 33 | Mesnum - sol.inj , 100 mg/ml, fiola 4 ml | 22.290 RON | — | |
| 34 | Mitoxantronum - sol PEV , 2 mg / ml x 10 ml | 54.348 RON | — | |
| 35 | Ofatumumabum - 50mg/ml, continand 20mg solutie injectabila in s… | 1.772.469 RON | — | |
| 36 | Oxaliplatinum - sol.pulv.fl 100mg conc..pt sol.perf. 5 mg/ml , … | 177.880 RON | DONA. LOGISTICA,FARMEXIM S.A.,FRESENIUS KABI ROMANIA | 153.060 RON ↓14,0% |
| 37 | Oxaliplatinum pulv.fl 50mg - conc. pt sol. PEV 5 mg/ml x 10 mg | 90.540 RON | — | |
| 38 | Oxaliplatinum .pulv.fl 200mg - conc pt sol. PEV 5 mg/ml fl.40 ml | 679.560 RON | — | |
| 39 | Paclitaxelum - conc pt sol perf, 6 mg/ml x 5 ml | 129.620 RON | FRESENIUS KABI ROMANIA | 594.398 RON |
| 40 | Paclitaxelum - conc pt sol perf, 6 mg/ml x 16,7 ml | 141.100 RON | DONA. LOGISTICA,FIDELIO FARM S.R.L.,FRESENIUS KABI ROMANIA | 460.820 RON |
| 41 | Paclitaxelum - conc pt sol perf , 6 mg/ml x 25 ml | 580.470 RON | FRESENIUS KABI ROMANIA,FARMEXIM S.A.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | 684.495 RON |
| 42 | Paclitaxelum - conc pt sol perf, 6 mg/ml x 50 ml | 297.460 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMÂNIA SRL,FRESENIUS KABI ROMANIA,FIDELIO FARM S.R.L. | 199.000 RON ↓33,1% |
| 43 | Panitumumab(Vectibix)** - conc pt sol perf , 20 mg/ml x 20 ml | 2.073.692 RON | — | |
| 44 | Pembrolizumab(Keytruda)** *- conc 25mg/ml*4ml (100mg pembroliz… | 1.727.412 RON | MEDIPLUS EXIM,FARMEXIM S.A.,Merck Sharp & Dohme Romania | 1.691.700 RON ↓2,1% |
| 45 | Rituximabum** - cutie x 2 fl, conc pt sol perf , 10 mg/ml x 10 … | 911.082 RON | FARMEXIM S.A.,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,MEDIPLUS EXIM | 814.248 RON ↓10,6% |
| 46 | Rituximabum** - conc pt sol perf , 10 mg/ml x 50 ml | 1.127.619 RON | — | |
| 47 | Temsirolimus - conc 30mg*1 fl*1.2ml concentrat | 589.036 RON | PFIZER ROMANIA,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A. | 586.746 RON ↓0,4% |
| 48 | Topotecanum - pulb pt sol. PEV 1 mg/ml fl 4 mg | 31.638 RON | FIDELIO FARM S.R.L.,MEDIPLUS EXIM,DONA. LOGISTICA | 49.798 RON |
| 49 | Trastuzumabum** - pulb pt sol. PEV fl 150 mg | 494.289 RON | DONA. LOGISTICA,PFIZER ROMANIA,MEDIPLUS EXIM | 181.800 RON ↓63,2% |
| 50 | Trastuzumabum**(Kajinti) - pulb pt sol. PEV fl 50 ml ce contine… | 527.184 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A.,MEDIPLUS EXIM | 2.509.390 RON |
| 51 | Trastuzumabum deruxtecanum - cutie cu 1 flac. din sticla bruna … | 564.127,92 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FARMEXIM S.A.,MEDIPLUS EXIM | 579.286,64 RON |
| 52 | Vincristinum - pulb pt sol. PEV fl.x10 ml | 26.700 RON | — | |
| 53 | Vinorelbinum - pulb pt sol.inj/ PEV 10 mg/ml x 5 ml | 43.578 RON | MEDIPLUS EXIM,DONA. LOGISTICA,ALLIANCE HEALTHCARE ROMÂNIA SRL | 42.075 RON ↓3,4% |
Participanți · 11 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
MEDIPLUS EXIM SRL CUI RO 9311280
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
MERCK SHARP & DOHME ROMANIA SRL CUI RO19090390
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
MERCK ROMANIA SRL CUI 20631065
Valoare atribuită
19.207.419,96 RON
din 21.938.944,52 RON estimat
12,5%
Adjudecat la 87,5% din estimat · economie 2.731.524,56 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.