Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 20,2% sub estimat
Furnizare de medicamente 3
- Număr anunț
- SCN1041122
- Autoritate contractantă
- MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02489 GALATI (CUI 3346980)
- Furnizor / câștigător
- MEDIPLUS EXIM SRL (CUI 9311280)
- Cod CPV
- 33141550-0 · Heparina (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Procedura simplificatacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 242.031,98 RON
- Valoare atribuită
- 193.053,40 RON 20,2% sub estimat
- Data publicării
- 05.04.2019 09:07
- Anunț de atribuire
- SCNA1016341
- Termen limită
- 12.04.2019 15:00
- Documentație de atribuire
- DF1044980
Documente
Documentația de atribuire
- 20190403_clauze contractuale obligatorii medicamente 3.doc.p7s
- 20190403_modele de formulare.doc.p7s
- CAIET SARCINI 3.doc.p7s
- FisaDate_DF1044980.pdf
DUAE
Loturi (14)
Estimat: 242.031,98 RON Adjudecat: 193.053,40 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ENOXAPARINUM (NATRICUM) | 14.112 RON | — | |
| 2 | ENOXAPARINUM (NATRICUM). | 55.200 RON | — | |
| 3 | NADROPARINUM | 9.300 RON | COMPANIA NATIONALA UNIFARM | 68.747 RON |
| 4 | NADROPARINUM. | 72.168 RON | — | |
| 5 | ACIDUM ASCORBICUM | 22.680 RON | — | |
| 6 | CALCII GLUCONAS | 1.560 RON | B.BRAUN MEDICAL SRL | 1.360 RON ↓12,8% |
| 7 | PYRIDOXINUM | 5.040 RON | — | |
| 8 | THIAMINUM | 3.600 RON | — | |
| 9 | ACENOCOUMAROLUM | 1.296 RON | Anulat | — |
| 10 | APIXABANUM | 23.889,60 RON | MEDIPLUS EXIM SRL | 85.536 RON |
| 11 | CLOPIDOGRELUM | 2.744,64 RON | ALLIANCE HEALTHCARE ROMÂNIA SRL | 27.540,40 RON |
| 12 | DABIGATRANUM ETEXILATUM | 21.672 RON | DONA. LOGISTICA | 9.870 RON ↓54,5% |
| 13 | RIVAROXABANUM | 1.041,74 RON | Anulat | — |
| 14 | TICAGRELOR | 7.728 RON | — |
Participanți · 8 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant
COMPANIA NATIONALA UNIFARM SA CUI RO 11653560
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant
MEDIPLUS EXIM SRL CUI RO 9311280
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant
DONA. LOGISTICA S.A. CUI 33358111
Valoare atribuită
193.053,40 RON
din 242.031,98 RON estimat
20,2%
Adjudecat la 79,8% din estimat · economie 48.978,58 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.