Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 39,0% sub estimat
Aparate de detectare si de analiza a produselor petroliere
- Număr anunț
- CN1011043
- Autoritate contractantă
- Ministerul Apararii Nationale - Unitatea Militara 01836 (CUI 27036839)
- Furnizor / câștigător
- BUSINESS PLUS SRL (CUI 15732322)
- Cod CPV
- 38430000-8 · Aparate de detectare si de analiza (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.365.547 RON
- Valoare atribuită
- 832.605 RON 39,0% sub estimat
- Data publicării
- 07.05.2019 01:50
- Anunț de atribuire
- CAN1019393
- Termen limită
- 07.06.2019 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2019/S 088-210366
- Documentație de atribuire
- DF1047164
Documente
Documentația de atribuire
- 20190424_N_##-Instructiuni pentru ofertanti.doc.p7s
- 20190424_N_##-Sectiunea III_Caiet de sarcini.doc.p7s
- 20190424_N_##-SectiuneaIV_Model contract furnizare.doc.p7s
- 20190424_N_##-Sectiunea V Model formulare.doc.p7s
- Anexa la CS nr.8_specificatie tehnica.PDF.p7s
- Anexele la CS nr.1-3_specificatii tehnice.PDF.p7s
- Anexele la CS nr. 4-7_specificatii tehnice.PDF.p7s
- FisaDate_DF1047164.pdf
DUAE
Loturi (8)
Estimat: 1.365.547 RON Adjudecat: 832.605 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Aparat pentru determinarea viscozităţii cinematice la temperatu… | 167.217 RON | — | |
| 2 | Aparat pentru determinarea conţinutului de naftalene în combust… | 76.800 RON | BUSINESS PLUS | 349.000 RON |
| 3 | Aparat pentru determinarea sulfului mercaptanic din produsele p… | 67.090 RON | — | |
| 4 | Etuvă termoreglabilă cu convecţie forţată, temperatura între +2… | 7.150 RON | COMPACT INDUSTRIAL | 56.695 RON |
| 5 | Aparat pentru evaluarea caracteristicilor de separare a apei în… | 186.400 RON | Harom International S.R.L. | 183.110 RON ↓1,8% |
| 6 | Aparat automat pentru determinarea punctului de îngheţ „freezin… | 196.000 RON | RONEXPRIM | 243.800 RON |
| 7 | Spectrometru pentru analiza uleiurilor din aeronave (varianta m… | 470.500 RON | — | |
| 8 | Kit testare particole contaminate în combustibil turboreactor T… | 194.390 RON | — |
Participanți · 10 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
HAROM INTERNATIONAL SRL CUI 15466689
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
COMPACT INDUSTRIAL SRL CUI RO 1554276
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
RONEXPRIM SRL CUI RO 1594351
Valoare atribuită
832.605 RON
din 1.365.547 RON estimat
39,0%
Adjudecat la 61,0% din estimat · economie 532.942 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.