Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 19,5% sub estimat
Achiziţie de acumulatori de baterii auto
- Număr anunț
- CN1013084
- Autoritate contractantă
- Ministerul Apararii Nationale - Unitatea Militara 01020 (CUI 4349187)
- Furnizor / câștigător
- SORGETI SRL (CUI 14936391)
- Cod CPV
- 31400000-0 · Acumulatori, pile galvanice si baterii primare (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 4.940.468,50 RON
- Valoare atribuită
- 3.977.352,50 RON 19,5% sub estimat
- Data publicării
- 17.07.2019 02:11
- Anunț de atribuire
- CAN1021832
- Termen limită
- 14.08.2019 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2019/S 136-334528
- Documentație de atribuire
- DF1055264
Documente
Documentația de atribuire
- Anexa nr. 1-semnat.xls.p7s
- Anexa nr.2-semnat.xls.p7s
- Caiet de sarcini -semnat.doc.p7s
- Clauze_contractuale obligatorii_AC-semnat.doc.p7s
- Clauze contractuale obligatorii_CS-semnat.doc.p7s
- DUAE-semnat.pdf
- FisaDate_DF1055264.pdf
- Modele_formulare -semnat.doc.p7s
DUAE
Loturi (23)
Estimat: 4.940.468,50 RON Adjudecat: 3.977.352,50 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Acumulatori auto 12 V-44 Ah | 2.690 RON | SORGETI | — |
| 2 | Acumulatori auto 12 V-45 Ah | 27.070 RON | — | |
| 3 | Acumulatori auto 12 V 55 Ah | 23.397 RON | — | |
| 4 | Acumulatori auto 12 V 66 Ah | 60.909 RON | — | |
| 5 | Acumulatori auto 12 V 75 Ah | 94.620 RON | CARANDA BATERII 3 contracte | 1.209.137 RON |
| CARANDA BATERII · contract 58 · 07.04.2021 | 142.434 RON | |||
| CARANDA BATERII · contract 189 · 23.10.2019 | 1.033.590 RON | |||
| CARANDA BATERII · contract 207 · 20.09.2021 | 33.113 RON | |||
| 6 | Acumulatori auto 12 V 88 Ah | 50.906 RON | — | |
| 7 | Acumulatori auto 12 V 92 Ah | 5.585 RON | — | |
| 8 | Acumulatori auto 12 V 110 Ah | 1.609.400 RON | — | |
| 9 | Acumulatori auto 12 V 120 Ah gel | 432.740 RON | CARANDA BATERII 2 contracte | 211.021 RON ↓51,2% |
| CARANDA BATERII · contract 172 · 19.09.2019 | — | |||
| CARANDA BATERII · contract 158 · 13.07.2020 | 211.021 RON | |||
| 10 | Acumulatori auto 12 V 70 Ah Indesc 720 | 79.887,50 RON | — | |
| 11 | Acumulatori auto 12 V 70 Ah Indesc 640 | 34.357,50 RON | — | |
| 12 | Acumulatori auto 12 V 77 Ah | 29.496 RON | — | |
| 13 | Acumulatori auto 12 V 78 Ah | 3.762 RON | — | |
| 14 | Acumulatori auto 12 V 80 Ah | 62.700 RON | SORGETI | 5.491 RON ↓91,2% |
| 15 | Acumulatori auto 12 V 100 Ah | 58.466 RON | SORGETI | 128.081 RON |
| 16 | Acumulatori auto 12 V 100 Ah cu gel | 150.562,50 RON | — | |
| 17 | Acumulatori auto 12 V 140 Ah | 40.405 RON | — | |
| 18 | Acumulatori auto 12 V 143 Ah | 284.025 RON | — | |
| 19 | Acumulatori auto 12 V 143 Ah (pentru tanc) | 276.875 RON | SORGETI | 506.347,50 RON |
| 20 | Acumulatori auto 12 V 150 Ah | 417.230 RON | — | |
| 21 | Acumulatori auto 12 V 150 Ah AGM/VRLA | 672.060 RON | — | |
| 22 | Acumulatori auto 12 V 154 Ah | 222.815 RON | — | |
| 23 | Acumulatori auto 12 V 180 Ah | 300.510 RON | SORGETI | 1.917.275 RON |
Participanți · 5 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
SORGETI SRL CUI RO 14936391
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
CARANDA BATERII SRL CUI RO 1560677
Oferta 3
Individuala
Ofertant lider
ADETRANS SRL CUI RO 2213161
Valoare atribuită
3.977.352,50 RON
din 4.940.468,50 RON estimat
19,5%
Adjudecat la 80,5% din estimat · economie 963.116 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.