Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 35,8% sub estimat

ACORD CADRU- FURNIZARE APARATURA MEDICALA

Număr anunț
CN1013261
Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA "SF. PANTELIMON" FOCSANI (CUI 4350505)
Furnizor / câștigător
FARMVIL MEDIA SRL (CUI 25773109)
CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitația deschisăProcedura în care orice firmă interesată poate depune ofertă. E folosită mai ales la contractele mari; peste pragurile europene anunțul apare și în Jurnalul Oficial al UE.
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
17.262.184,89 RON
Valoare atribuită
11.086.896 RON 35,8% sub estimat
Data publicării
20.07.2019 02:10
Anunț de atribuire
CAN1024015
Termenul-limită de depunereData și ora până la care oferta trebuie încărcată în SEAP. După ea sistemul nu mai primește oferte: o ofertă întârziată nu mai poate fi depusă.
26.08.2019 15:00
Număr TED (JOUE)
2019/S 139-341865
Documentație de atribuire
DF1055816

Documente

Documentația de atribuire
DUAE

Loturi (6)

Estimat: 17.262.184,89 RON Adjudecat: 11.086.896 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 ECHIPAMENTE MEDICALE BLOC OPERATOR 7.756.302,54 RON MEDIPLUS SOLUTIONS 5 contracte 3.404.625,60 RON ↓56,1%
MEDIPLUS SOLUTIONS · contract 18821 · 21.10.2019 2.064.233,30 RON
MEDIPLUS SOLUTIONS · contract 18820 · 21.10.2019 —
MEDIPLUS SOLUTIONS · contract 22554 · 16.12.2019 874.183,60 RON
MEDIPLUS SOLUTIONS · contract 21963 · 06.12.2019 288.666,30 RON
MEDIPLUS SOLUTIONS · contract 20696 · 19.11.2019 177.542,40 RON
2 ECHIPAMENTE MEDICALE TERAPIE INTENSIVA 2.929.411,77 RON GEMA EQUIPMENTS 3 contracte 2.480.078,40 RON ↓15,3%
GEMA EQUIPMENTS · contract 18773 · 21.10.2019 2.318.054,40 RON
GEMA EQUIPMENTS · contract 18872 · 21.10.2019 —
GEMA EQUIPMENTS · contract 20664 · 19.11.2019 162.024 RON
3 ECHIPAMENTE MEDICALE IMAGISTICA 4.556.302,50 RON Farmvil Media 5 contracte 4.110.960 RON ↓9,8%
Farmvil Media · contract 18774 · 21.10.2019 —
Farmvil Media · contract 20949 · 21.11.2019 1.008.960 RON
Farmvil Media · contract 21961 · 06.12.2019 1.281.600 RON
Farmvil Media · contract 22512 · 16.12.2019 1.288.800 RON
Farmvil Media · contract 18775 · 21.10.2019 531.600 RON
4 ECHIPAMENTE MEDICALE ANATOMIE PATOLOGICA 563.865,55 RON Anulat —
5 ECHIPAMENTE MEDICALE RECUPERARE 1.336.134,46 RON ALMED INVESTMENTS 3 contracte 1.091.232 RON ↓18,3%
ALMED INVESTMENTS · contract 22555 · 16.12.2019 770.832 RON
ALMED INVESTMENTS · contract 18822 · 21.10.2019 —
ALMED INVESTMENTS · contract 18823 · 21.10.2019 320.400 RON
6 ECHIPAMENTE MEDICALE PENTRU DIALIZA 120.168,07 RON SOFTEHNICA —

Participanți · 5 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
Subcontractanți 13
B.BRAUN MEDICAL SRL CUI RO 11080242
DANSON SRL CUI RO 4781338
HELLIMED SRL CUI RO 4885207
KEMBLI-MED SRL CUI RO 10511100
MEDICARE TECHNICS SA CUI RO 12766347
MINIMED SOLUTIONS SRL CUI RO 23144897
VAVIAN TRADING SRL CUI RO 4281324
Oferta 2 Câștigător Asociere
Ofertant lider
FARMVIL MEDIA SRL CUI RO 25773109
Asociați 1
SUPERMEDICAL SRL CUI 21203776
Subcontractanți 4
ICCO MEDICAL SRL CUI RO 13569980
Oferta 3 Câștigător Individuala
Ofertant lider
SOFTEHNICA SRL CUI RO 14303322
Încă 2 oferte

Vezi toți ofertanții — asociați, terți, subcontractanți — grupați pe oferte, + profilul fiecărei companii. Cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Valoare atribuită

11.086.896 RON

din 17.262.184,89 RON estimat 35,8%

Adjudecat la 64,2% din estimat · economie 6.175.288,89 RON

Deschise acum pe acest cod

162 licitații deschise pe 33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)

Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuit
Salvează în proiecte

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.