Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 5,1% sub estimat
"Modernizare drum județean DJ249E: DN28 (Tomești) - Țuțora, km 0+000 - 7+837"
- Număr anunț
- CN1013794
- Autoritate contractantă
- DIRECTIA JUDETEANA DE ADMINISTRARE A DRUMURILOR SI PODURILOR IASI (CUI 14009336)
- Furnizor / câștigător
- GEIGER TRANSILVANIA SRL (CUI 8844358)
- Cod CPV
- 45233120-6 · Lucrari de constructii de drumuri (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 16.840.718,95 RON
- Valoare atribuită
- 15.986.818,48 RON 5,1% sub estimat
- Data publicării
- 01.08.2019 07:51
- Anunț de atribuire
- CAN1026013
- Termen limită
- 06.09.2019 15:00
- Documentație de atribuire
- DF1057511
Documente
Documentația de atribuire
- 1. DJ 249E - Referat al verif. de proiect - Drum-semnat.PDF.p7s
- 2. DJ 249E - Referat al verif. de proiect - Pod-semnat.PDF.p7s
- 3. DJ 249E - PTh - parte scrisă(memoriu)-semnat.PDF.p7s
- 4. DJ 249E - PTh - parte desenată 1(plan sit.+prof. long.)-semnat.PDF.p7s
- 5. DJ 249E - PTh - parte desenată 2(PTT+prof. transv. curente)-semnat.PDF.p7s
- 6. DJ 249E - PTh - parte desenată 3(prof. transv. curente+detalii)-semnat.PDF.p7s
- 7. DJ 249E - Caiete de sarcini-semnat.PDF.p7s
- 8. DJ 249E - Lista de cantități fără valori - Drum-semnat.PDF.p7s
- 9. DJ 249E - Lista de catități fără valori - Pod-semnat.pdf.p7s
- Clauze contractuale_Modernizare DJ249E-semnat.pdf.p7s
- CS cu cerintele Beneficiarului_Modernizare DJ 249E-semnat.docx.p7s
- FisaDate_DF1057511.pdf
- Formulare_Modernizare DJ249E-semnat.doc.p7s
DUAE
Participanți · 5 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
GEIGER TRANSILVANIA SRL CUI 8844358
Oferta 2
Asociere
Ofertant lider
ALPENSIDE SRL CUI RO 22842662
Asociați 1
CONCRET DRUM SRL CUI 32052318
Oferta 3
Individuala
Ofertant lider
CONEST SA CUI RO 1959695
Valoare atribuită
15.986.818,48 RON
din 16.840.718,95 RON estimat
5,1%
Adjudecat la 94,9% din estimat · economie 853.900,47 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.