Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 13,2% sub estimat
FURNIZAREA SI INSTALAREA URMATOARELOR ECHIPAMENTE MEDICALE NECESARE DOTARII SCJU CONSTANTA/11 LOTURI: ELECTROCAUTER - 5 BUC/, EELECTROCAUTER DEDICAT ENDOSCOPIEI DIGESTIVE INCLUSIV ERCP/1 BUC, ELECTROCAUTER CU SIGINALRE VASCULARA SI EVACUATOR DE FUM -2BUC/ECOGRAF CU SISTEM DE PUNCTIE APARAT RENAL – 1 BUC; MASINA DE DEVELOPAT FILME RADIOLOGICE - 1 BUC; NEBULIZATOR MICROAEROFLORA – 4 BUC;LAMPA SCIALITICA - 4 BUC;ASPIRATOR CHIRUGICAL - 14 BUC;BANDA HEMOSTATICA DE TIP TOURNIKUET – 3 BUC; SERINGA AUTOMATA/INJECTOMAT - 22 BUC; APARAT DE DEZGHETARE SI INCALZIRE PLASMA , SANGE SI PRODUSE DERIVATE – 1 BUC
- Număr anunț
- CN1014084
- Autoritate contractantă
- SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA SF. APOSTOL ANDREI (CUI 4301103)
- Furnizor / câștigător
- MEDTRONIC ROMANIA SRL (CUI 35182347)
- Cod CPV
- 33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.576.420,11 RON
- Valoare atribuită
- 1.368.833,58 RON 13,2% sub estimat
- Data publicării
- 14.08.2019 01:39
- Anunț de atribuire
- CAN1027259
- Termen limită
- 16.09.2019 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2019/S 156-384758
- Documentație de atribuire
- DF1058620
Documente
Documentația de atribuire
- 10. FORMULAR PROPUNERE TEHNICA - LOT 10 - aparat de dezghetare si incalzire plasma, sange si produse derivate -semnat.doc.p7s
- 11. FORMULAR PROPUNERE TEHNICA - LOT 11 - electrocauter dedicat endoscopiei digestive inclusiv ERCP -semnat.doc.p7s
- 1. FORMULAR PROPUNERE TEHNICA - LOT 1 -Electrocauter -semnat.doc.p7s
- 2. FORMULAR PROPUNERE TEHNICA - LOT 2 -Electrocauter cu sigilare vasculara si evacuator de fum -semnat.doc.p7s
- 3. FORMULAR PROPUNERE TEHNICA - LOT 3 -Ecograf cu sistem de punctie aparat renal-semnat.doc.p7s
- 4. FORMULAR PROPUNERE TEHNICA - LOT 4 -Masina de developat filme radiologice-semnat.doc.p7s
- 5. FORMULAR PROPUNERE TEHNICA - LOT 5- nebulizator microaeroflora-semnat.doc.p7s
- 6. FORMULAR PROPUNERE TEHNICA - LOT 6 - lampa scialitica -semnat.doc.p7s
- 7. FORMULAR PROPUNERE TEHNICA - LOT 7- Aspirator chirurgical-semnat.doc.p7s
- 8. FORMULAR PROPUNERE TEHNICA - LOT 8 - banda hemostatica de tip Tournikuet-semnat.doc.p7s
- 9. FORMULAR PROPUNERE TEHNICA - LOT 9 - SERINGA AUTOMATA(INJECTOMAT)-semnat.doc.p7s
- CONTRACT DE FURNIZARE PRODUSE - 2019-semnat.doc.p7s
- FisaDate_DF1058620.pdf
- FORMULARE-semnat.doc.p7s
DUAE
Loturi (11)
Estimat: 1.576.420,11 RON Adjudecat: 1.368.833,58 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ELECTROCAUTER | 230.000 RON | — | |
| 2 | ELECTROCAUTER CU SIGILARE VASCULARA SI EVACUATOR DE FUM | 336.134,45 RON | MEDTRONIC ROMANIA | 540.413,58 RON |
| 3 | ECOGRAF CU SISTEM DE PUNCTIE APARAT RENAL | 144.117,64 RON | MEDIST IMAGING & P.O.C. S.R.L. | 124.320 RON ↓13,7% |
| 4 | MASINA DE DEVELOPAT FILME RADIOLOGICE | 24.369,74 RON | Anulat | — |
| 5 | NEBULIZATOR MICROAEROFLORA | 57.815,12 RON | Anulat | — |
| 6 | LAMPA SCIALITICA | 447.058,82 RON | RAFI INTERNATIONAL GENERAL COMMERCE | 446.600 RON ↓0,1% |
| 7 | ASPIRATOR CHIRUGICAL | 173.949,57 RON | TEHNOPLUS MEDICAL | 108.500 RON ↓37,6% |
| 8 | BANDA HEMOSTATICA DE TIP TOURNIKUET | 12.605,04 RON | Anulat | — |
| 9 | SERINGA AUTOMATA/INJECTOMAT | 73.949,57 RON | B.BRAUN MEDICAL | 72.600 RON ↓1,8% |
| 10 | APARAT DE DEZGHETARE SI INCALZIRE PLASMA, SANGE SI PRODUSE DERI… | 30.420,16 RON | SAPACO 2000 S.A. | 30.400 RON ↓0,1% |
| 11 | ELECTROCAUTER DEDICAT ENDOSCOPIEIE DIGESTIVE INCLUSIV ERCP | 46.000 RON | S.C. ELMED MEDICALS.R.L. | 46.000 RON |
Participanți · 14 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
RAFI INTERNATIONAL GENERAL COMMERCE CUI RO 9245101
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
S.C. ELMED MEDICALS.R.L. CUI RO 11017750
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
TEHNOPLUS MEDICAL SRL CUI RO 4261939
Subcontractanți 1
TEHNOPLUS MEDICAL SERVICE SRL CUI 38022073
Valoare atribuită
1.368.833,58 RON
din 1.576.420,11 RON estimat
13,2%
Adjudecat la 86,8% din estimat · economie 207.586,53 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.