Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 10,0% sub estimat
ACHIZITIE ECHIPAMENTE MEDICALE
- Număr anunț
- CN1014335
- Autoritate contractantă
- SPITALUL MUNICIPAL "SFINTII DOCTORI COSMA SI DAMIAN" RADAUTI (CUI 4327367)
- Furnizor / câștigător
- MEDIST IMAGING & P.O.C. SRL (CUI 24205100)
- Cod CPV
- 33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.678.500 RON
- Valoare atribuită
- 1.510.199 RON 10,0% sub estimat
- Data publicării
- 23.08.2019 01:36
- Anunț de atribuire
- CAN1024612
- Termen limită
- 23.09.2019 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2019/S 162-397961
- Documentație de atribuire
- DF1059495
Documente
Documentația de atribuire
- CAIET SARCINI ECHIPAMENTE MEDICALE.pdf.p7s
- Clauze contractuale - echipamente medicale 2019.doc.p7s
- FisaDate_DF1059495.pdf
- Formulare.doc.p7s
DUAE
Loturi (7)
Estimat: 1.678.500 RON Adjudecat: 1.510.199 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Echipament de radiologie fix cu detector digital :1 buc | 709.500 RON | MEDIST IMAGING & P.O.C. S.R.L. | 709.500 RON |
| 2 | Aparat de anestezie cu masurare concentratie gaze anestezice si… | 487.000 RON | DACORUM GRUP | 485.000 RON ↓0,4% |
| 3 | Aparat ventilatie mecanica portabil -5 buc | 339.000 RON | S.C. DRAEGER ROMANIA S.R.L. | 199.500 RON ↓41,2% |
| 4 | Aparat vizualizat vene :1 buc | 24.000 RON | Anulat | — |
| 5 | Monitor functii vitale Multiparametric cu capnografie si IBP… | 75.000 RON | — | |
| 6 | Monitor functii vitale Multiparametric - 5 bucati | 34.000 RON | DACORUM GRUP | 107.900 RON |
| 7 | Monitor copii mari cu pulsoximetru si EKG- 1 buc | 10.000 RON | ROMBIOMEDICA | 8.299 RON ↓17,0% |
Participanți · 9 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
DACORUM GRUP SRL CUI RO 11609301
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
DRAGER MEDICAL ROMANIA CUI RO 2836925
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
ROMBIOMEDICA SRL CUI RO 8936885
Subcontractanți 1
BIOSINTEX SRL CUI RO 14779017
Valoare atribuită
1.510.199 RON
din 1.678.500 RON estimat
10,0%
Adjudecat la 90,0% din estimat · economie 168.301 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.