În desfășurare
Anunț de participare
Contract de achizitie publica de servicii de proiectare și execuţie lucrări de ”Reabilitare și restaurare Muzeul << Mihail Sadoveanu >> monument istoric”, din cadrul proiectului „IS HI interactive culture”, JEMS ROMD00461
- Număr anunț
- SCN1178810
- Autoritate contractantă
- JUDETUL IASI (CUI 4540712)
- Cod CPV
- 45212314-0 · Lucrari de constructii de monumente istorice sau memoriale (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- În desfășurareSe pot depune oferte până la termen.
- Tip procedură
- Procedura simplificatacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 9.419.323,60 RON
- Data publicării
- 18.08.2026 08:30
- Termen limită
- 07.09.2026 15:00
- Documentație de atribuire
- DF1278211
Documente
Documentația de atribuire
- A-01 PLAN INCADRARE.pdf.p7s
- A-02 PLAN DE SITUATIE.pdf.p7s
- A-03 PLAN DEMISOL C1.pdf.p7s
- A-04 PLAN PARTER C1.pdf.p7s
- A-05 PLAN SARPANTA C1.pdf.p7s
- A-06 PLAN ACOPERIS C1.pdf.p7s
- A-07 PLAN TURN C1 COTA +2.02.pdf.p7s
- A-08 PLAN TURN C1 COTA +9.67.pdf.p7s
- A-09 SECTIUNE C1.pdf.p7s
- A-10 FATADA SUD VEST C1.pdf.p7s
- A-11 FATADA SUD EST C1.pdf.p7s
- A-12 FATADA NORD EST C1.pdf.p7s
- A-13 FATADA NORD VEST C1.pdf.p7s
- A-14 PLAN SUBSOL C2.pdf.p7s
- A-15 PLAN PARTER C2.pdf.p7s
- A-16 PLAN ACOPERIS C2.pdf.p7s
- A-17 SECTIUNI C2.pdf.p7s
- A-18 FATADE NORD VEST SI SUD EST C2.pdf.p7s
- A-19 FATADE SUD VEST SI NORD EST C2.pdf.p7s
- A-20 PLAN PARTER SI SECTIUNE C3.pdf.p7s
- A-21 FATADE NORD VEST SI SUD EST C3.pdf.p7s
- A-22 FATADE SUD VEST SI NORD EST C3.pdf.p7s
- A-23 PLAN PARTER PLAN INVELITOARE FATADA SI SECTIUNE C4.pdf.p7s
- A-24 PROPUNERE IMPREJMUIRE LA STRADA.pdf.p7s
- A-25 PROPUNERE IMPREJMUIRE.pdf.p7s
- AC Muzeu Sadoveanu.pdf.p7s
- ACTE PERSONAL_VERIFICATORI.pdf.p7s
- AD-01 FATADA C1.pdf.p7s
- AD-02 FATADA C1.pdf.p7s
- AD-03 FATADA C1.pdf.p7s
- AD-04 FATADA C1.pdf.p7s
- AD-05 FATADE C2.pdf.p7s
- AD-06 FATADE C2.pdf.p7s
- AD-07 FATADE C3.pdf.p7s
- AD-08 FATADE C3.pdf.p7s
- AD-09 FATADA C4.pdf.p7s
- ANEXA 1 PRET GENERAL AL OFERTEI.PDF.p7s
- Anexa componente artistice.pdf.p7s
- ANEXA SG869 STUDIU GEOTEHNIC.pdf.p7s
- ANEXA SONDAJE EXPERTIZA TEHNICA.pdf.p7s
- Aviz Comisia de versanti.pdf.p7s
- AVIZ CULTURA_SADOVEANU.pdf.p7s
- Aviz PMI calitate mediu.pdf.p7s
- AVIZ SALUBRIS JUDETUL IASI.PDF.p7s
- CAIET SARCINI 28094.PDF.p7s
- CU Sadoveanu.pdf.p7s
- DSP_Sadoveanu_22.05.pdf.p7s
- EXPERTIZA TEHNICA INCERCARI .pdf.p7s
- EXPERTIZA TEHNICA_SADOVEANU BREVIARE DE CALCUL C2, C3, C4.pdf.p7s
- EXPERTIZA TEHNICA_SADOVEANU CORP C1 ANEXA 1 FOTO.pdf.p7s
- EXPERTIZA TEHNICA_SADOVEANU CORP C1 BREVIARE DE CALCUL.pdf.p7s
- EXPERTIZA TEHNICA_SADOVEANU CORP C1.pdf.p7s
- EXPERTIZA TEHNICA_SADOVEANU CORP C1 PLANSE.pdf.p7s
- EXPERTIZA TEHNICA_SADOVEANU CORP C2, C3, C4 ANEXA 1 FOTO.pdf.p7s
- EXPERTIZA TEHNICA_SADOVEANU CORP C2, C3, C4.pdf.p7s
- EXPERTIZA TEHNICA_SADOVEANU CORP C2, C3, C4 PLANSE.pdf.p7s
- Extras CF.pdf.p7s
- EXTRAS DE CARTE FUNCIARA.pdf.p7s
- Grafic de executie.pdf.p7s
- Instructiuni_ofertanti_FisaDate_DF1278211.pdf
- ISU Sadoveanu 26 03 31.pdf.p7s
- MEDIU Adresa confirmare valabilitate_CCF19052026.pdf.p7s
- MEDIU Aviz_clasare Sadoveanu.pdf.p7s
- Memoriu de arhitectura.pdf.p7s
- Memoriu DTOE.pdf.p7s
- Memoriu fotografic.pdf.p7s
- Memoriu general.pdf.p7s
- Memoriu tehnic instalatii.pdf.p7s
- Memoriu tehnic rezistenta.pdf.p7s
- MEP_DTAC_SADOVEANU-CR.01 (A2) Coordonator retele exterioare.pdf.p7s
- MEP_DTAC_SADOVEANU-IE.01 (A3) Demisol Corp C1.pdf.p7s
- MEP_DTAC_SADOVEANU-IE.02 (A3) Parter Corp C1.pdf.p7s
- MEP_DTAC_SADOVEANU-IE.03 (A3) Turn Corp C1 (.pdf.p7s
- MEP_DTAC_SADOVEANU-IE.04 (A3) Parter invelitoare Corp C1.pdf.p7s
- MEP_DTAC_SADOVEANU-IE.05 (A3) Beci+Parter Corp C2.pdf.p7s
- MEP_DTAC_SADOVEANU-IE.06 (A3) Corp C3 + C4.pdf.p7s
- MEP_DTAC_SADOVEANU-IE.07 A3- Schema monofilara TEG.pdf.p7s
- MEP_DTAC_SADOVEANU-IS.01 (A3) Corp C1 + C4.pdf.p7s
- MEP_DTAC_SADOVEANU-IT.01 (A3) Demisol Corp C1.pdf.p7s
- MEP_DTAC_SADOVEANU-IT.02 (A3) Parter Corp C1.pdf.p7s
- MEP_DTAC_SADOVEANU-IT.03 (A3) Parter Corp C2.pdf.p7s
- OS-01 PLAN INCADRARE.pdf.p7s
- OS-02 PLAN DE SITUATIE.pdf.p7s
- OS-03 PLAN ORGANIZARE DE SANTIER.pdf.p7s
- PFD.pdf.p7s
- PROIECT CONTRACT.PDF.p7s
- R01 C1_SADOVEANU REZISTENTA_DTAC_MODIFICAT-R01.pdf.p7s
- R02 C2_SADOVEANU REZISTENTA_DTAC_MODIFICAT-R01.pdf.p7s
- R03 C3_SADOVEANU REZISTENTA_DTAC_MODIFICAT-R01.pdf.p7s
- R04 C4_SADOVEANU REZISTENTA_DTAC_MODIFICAT-R01.pdf.p7s
- REFERAT ARH.pdf.p7s
- REFERAT IE.pdf.p7s
- REFERAT IS.pdf.p7s
- REFERAT IT.pdf.p7s
- REFERAT REZ.pdf.p7s
- RIDICARE TOPOGRAFICA.PDF.p7s
- RIDICARE TOPOGRAFICA RECEPTIA OCPI.PDF.p7s
- RLV-01 PLAN INCADRARE_2.pdf.p7s
- RLV-02 PLAN DE SITUATIE_2.pdf.p7s
- RLV-03 PLAN DEMISOL C1.pdf.p7s
- RLV-04 PLAN PARTER C1.pdf.p7s
- RLV-05 PLAN ACOPERIS C1.pdf.p7s
- RLV-06 SECTIUNE C1.pdf.p7s
- RLV-07 FATADA C1.pdf.p7s
- RLV-08 FATADA C1.pdf.p7s
- RLV-09 FATADA C1.pdf.p7s
- RLV-10 FATADA C1.pdf.p7s
- RLV-11 PLAN SUBSOL C2.pdf.p7s
- RLV-12 PLAN PARTER C2.pdf.p7s
- RLV-13 SECTIUNI C2.pdf.p7s
- RLV-14 FATADE C2.pdf.p7s
- RLV-15 FATADE C2.pdf.p7s
- RLV-16 PLAN PARTER C3.pdf.p7s
- RLV-17 SECTIUNE C2.pdf.p7s
- RLV-18 FATADE C3.pdf.p7s
- RLV-19 FATADE C3.pdf.p7s
- RLV-20 PLAN PARTER C4.pdf.p7s
- RLV-21 FATADA SI SECTIUNE C4.pdf.p7s
- SECTIUNEA IV - FORMULARE SI MODELE DE DOCUMENTE -PTH+EXE SADOVEANU.docx.p7s
- STUDII DE PARAMENT SI EXPERTIZE BIOLOGICE.pdf.p7s
- STUDIU GEOTEHNIC.pdf.p7s
- STUDIU ISTORICO ARHITECTURAL.pdf.p7s
Participanți
Participanții se publică după termenul de depunere (07.09.2026 15:00).
Valoare estimată
9.419.323,60 RON
Analizează cu AI gratuit Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaVrei scor de oportunitate, analiză eligibilitate și checklist pentru această licitație?
Creează cont gratuitDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.