Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 20,0% sub estimat
SERVICII DE PROIECTARE ȘI EXECUȚIE LUCRĂRI, în beneficiul proiectului „CONSOLIDARE, RECOMPARTIMENTARE ȘI REABILITARE FUNCȚIONALĂ, MANSARDARE, REMODELARE ȘI RESTITUIRE FAȚADE ȘI AMENAJARE INCINTĂ, PENTRU IMOBILUL ACADEMIEI DE STUDII ECONOMICE SITUAT ÎN CALEA ȘERBAN VODĂ 22B, BUCUREȘTI“, cod MySMIS 2021+: 338152”
- Număr anunț
- CAN1172988
- Autoritatea contractantăInstituția sau compania publică care cumpără: o primărie, un spital, o școală, un minister. Ea organizează procedura, răspunde la clarificări, evaluează ofertele și semnează contractul.
- ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE BUCURESTI (CUI 4433775)
- Furnizor / câștigător
- PLUS CONFORT SRL (CUI 15601955)
- CPVCodul din Vocabularul comun al achizițiilor publice (nomenclatorul UE) care spune ce se cumpără, de la domenii largi (primele cifre) la produse anume. După el îți găsim licitațiile potrivite.
- 45000000-7 · Lucrari de constructii (Rev.2)
- Tip contract
- Lucrari
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitația deschisăProcedura în care orice firmă interesată poate depune ofertă. E folosită mai ales la contractele mari; peste pragurile europene anunțul apare și în Jurnalul Oficial al UE.cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 26.966.751,21 RON
- Valoare atribuită
- 21.573.400,97 RON 20,0% sub estimat
- Data anunțului
- 18.08.2026 13:02
- Anunț de participare
- CN1087135
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Participanți · 13 oferte
Oferta 1
Câștigător Asociere
Ofertant lider
PLUS CONFORT SRL CUI 15601955
Subcontractanți 7
CON GAZ PREST SRL CUI RO 15267570
D&D EUROCOM SRL CUI RO 16742073
PROFESSIONAL TECH CONSTRUCT DESIGN S.R.L. CUI 18488010
PROTEHNIC SRL CUI RO 8010891
QUATTRO ENGINEERING SOLUTIONS S.R.L. CUI 40691347
TERMO STEEL SYSTEM S.R.L. CUI 40258646
Oferta 2
Individuala
Ofertant lider
S.C.A.D.T. SA CUI RO 1512351
Subcontractanți 7
CMV QUALITY INSTAL SRL CUI RO28881636
EUROPROIECT UNIVERS SRL CUI RO 19172660
INGVISION SRL CUI 33936290
KRONLIFT SRL CUI RO 28428580
POWER SAFETY MULTIMEDIA S.R.L. CUI RO40669447
TOP FRAMES SRL CUI RO 13740132
WIRE PROJECT SOLUTIONS SRL CUI RO37830593
Oferta 3
Asociere
Ofertant lider
ALA EXPERT CONSTRUCT SRL CUI RO30056330
Asociați 1
AXDESIGN GROUP SRL CUI RO17606444
Subcontractanți 7
ADCO PROJECT VISION S.R.L. CUI 42490056
DESIGN MATTERS SRL CUI 37124377
ECKON CEI SRL CUI RO 16412792
GINICON SRL CUI RO 3865686
PREMIUM LIFT DISTRIBUTION S.R.L. CUI RO41880557
ROMANO ELECTRO SRL CUI RO 36187
ROPAINT SOLUTIONS S.R.L. CUI 38558579
Valoare atribuită
21.573.400,97 RON
din 26.966.751,21 RON estimat
20,0%
Adjudecat la 80,0% din estimat · economie 5.393.350,24 RON
Deschise acum pe acest cod
Peste 500 licitații deschise pe 45000000-7 · Lucrari de constructii (Rev.2)
Vezi-le pe cele deschise Anunță-mă când apare una nouă — cont gratuitDin ghidul licitațiilor
Din ghidul licitațiilor
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.