Atribuită Anunț de participare adjudecat cu 40,9% sub estimat

Acord cadru de furnizare medicamente PN3 Oncologie 2020 -2021

Număr anunț
CN1019741
Autoritate contractantă
SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA TARGOVISTE (CUI 4206845)
Furnizor / câștigător
FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. (CUI 3572074)
Cod CPV
33652100-6 · Antineoplazice (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
14.871.661,60 RON
Valoare atribuită
8.794.713,15 RON 40,9% sub estimat
Data publicării
14.03.2020 01:36
Anunț de atribuire
CAN1036084
Termen limită
22.04.2020 15:00
Număr TED (JOUE)
2020/S 053-125512
Documentație de atribuire
DF1079372

Documente

Documentația de atribuire
DUAE

Loturi (16)

Adjudecat: 8.794.713,15 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 AFLIBERCEPTUM 200mg ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,MEDIPLUS EXIM,PHARMAFARM 5 contracte 223.668 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1697 · 16.06.2021 111.834 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1464 · 03.06.2021 27.958,50 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 842 · 29.03.2021 55.917 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,MEDIPLUS EXIM,PHARMAFARM · contract 1654 · 23.06.2020
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 730 · 15.03.2021 27.958,50 RON
2 CARBOPLATINUM 150mg ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,PHARMAFARM,FRESENIUS KABI ROMANIA 6 contracte 52.126,50 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1698 · 16.06.2021 16.461 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,PHARMAFARM,FRESENIUS KABI ROMANIA · contract 1655 · 23.06.2020
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 3241 · 03.12.2020 21.948 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1465 · 03.06.2021 2.743,50 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 2867 · 03.11.2020 5.487 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 2867 · 03.11.2020 5.487 RON
3 CETUXIMABUM 100mg MERCK ROMANIA S.R.L. · MERCK ROMANIA S.R.L.,FILDAS TRADING S.R.L.,FARMEXIM S.A. 9 contracte 2.067.907,20 RON
MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 1466 · 03.06.2021 149.915,20 RON
MERCK ROMANIA S.R.L.,FILDAS TRADING S.R.L.,FARMEXIM S.A. · contract 1656 · 23.06.2020
MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 1815 · 07.07.2020 129.694,08 RON
MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 1699 · 16.06.2021 383.504 RON
MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 1815 · 07.07.2020 129.694,08 RON
MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 1667 · 23.06.2020 354.105,60 RON
MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 1667 · 23.06.2020 354.105,60 RON
MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 3242 · 03.12.2020 313.776 RON
MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 841 · 29.03.2021 253.112,64 RON
4 CISPLATINUM 100mg FARMEXIM S.A. 6 contracte 41.337,05 RON
FARMEXIM S.A. · contract 1700 · 16.06.2021 12.622 RON
FILDAS TRADING S.R.L.,FARMEXIM S.A. · contract 1657 · 23.06.2020
FARMEXIM S.A. · contract 1467 · 03.06.2021 1.577,75 RON
FARMEXIM S.A. · contract 840 · 29.03.2021 1.893,30 RON
FARMEXIM S.A. · contract 2868 · 03.11.2020 12.622 RON
FARMEXIM S.A. · contract 2868 · 03.11.2020 12.622 RON
5 CISPLATINUM 50mg FILDAS TRADING S.R.L. 3 contracte 7.725,40 RON
FILDAS TRADING S.R.L. · contract 1701 · 16.06.2021 6.099 RON
FILDAS TRADING S.R.L. · contract 1469 · 03.06.2021 1.626,40 RON
FARMEXIM S.A.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FILDAS TRADING S.R.L. · contract 1658 · 23.06.2020
6 CISPLATINUM 10mg Anulat
7 CYCLOPHOSPHAMIDUM 200 mg MEDIPLUS EXIM · MEDIPLUS EXIM,FARMEXIM S.A.,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. 3 contracte 9.854,40 RON
MEDIPLUS EXIM · contract 1470 · 03.06.2021 1.642,40 RON
MEDIPLUS EXIM · contract 1702 · 16.06.2021 8.212 RON
MEDIPLUS EXIM,FARMEXIM S.A.,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1659 · 23.06.2020
8 ETOPOSIDUM 100mg ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,MEDIPLUS EXIM,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. 3 contracte 5.390,40 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1703 · 16.06.2021 4.492 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1468 · 03.06.2021 898,40 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,MEDIPLUS EXIM,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1660 · 23.06.2020
9 FLUOROURACILUM 250mg Anulat
10 FLUOROURACILUM 5000mg Anulat
11 IFOSFAMIDUM 1000mg FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. 3 contracte 100.897,50 RON
FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1661 · 23.06.2020
FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1769bis · 01.07.2020 50.448,75 RON
FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1769bis · 01.07.2020 50.448,75 RON
12 PEMETREXEDUM 500mg ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA 4 contracte 1.491.971,20 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 2866 · 03.11.2020 392.624 RON
FILDAS TRADING S.R.L.,MEDIPLUS EXIM,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1662 · 23.06.2020
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 2866 · 03.11.2020 392.624 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 3243 · 03.12.2020 706.723,20 RON
13 PERTUZUMABUM 420mg/14ml FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,PHARMAFARM,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA 9 contracte 4.785.227,50 RON
FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1668 · 23.06.2020 541.443 RON
FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 2684 · 22.10.2020 110.138,90 RON
FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1471 · 03.06.2021 198.250 RON
FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1814bis · 07.07.2020 440.555,60 RON
FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1814bis · 07.07.2020 440.555,60 RON
FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1668 · 23.06.2020 1.732.617,60 RON
FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,PHARMAFARM,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1663 · 23.06.2020
FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1704 · 16.06.2021 1.211.527,90 RON
FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 2684 · 22.10.2020 110.138,90 RON
14 TEMSIROLIMUSUM 30 mg PFIZER ROMANIA,MEDIPLUS EXIM,FILDAS TRADING S.R.L.
15 TRABECTEDINUM 1mg ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA
16 VINCRISTINUM 1mg ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA 3 contracte 8.608 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1816bis · 07.07.2020 4.304 RON
ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1816bis · 07.07.2020 4.304 RON
FARMEXIM S.A.,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1666 · 23.06.2020

Participanți · 11 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
MEDIPLUS EXIM SRL CUI RO 9311280
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
PFIZER ROMANIA SRL CUI RO 16563680
Oferta 3 Câștigător Individuala
Ofertant lider
MERCK ROMANIA SRL CUI 20631065
Încă 8 oferte

Vezi toți ofertanții — asociați, terți, subcontractanți — grupați pe oferte, + profilul fiecărei companii. Cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Valoare atribuită

8.794.713,15 RON

din 14.871.661,60 RON estimat 40,9%

Adjudecat la 59,1% din estimat · economie 6.076.948,45 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.