Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 40,9% sub estimat
Acord cadru de furnizare medicamente PN3 Oncologie 2020 -2021
- Număr anunț
- CAN1036084
- Autoritate contractantă
- SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA TARGOVISTE (CUI 4206845)
- Furnizor / câștigător
- FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. (CUI 3572074)
- Cod CPV
- 33652100-6 · Antineoplazice (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 14.871.661,60 RON
- Valoare atribuită
- 8.794.713,15 RON 40,9% sub estimat
- Data anunțului
- 28.10.2021 15:00
- Anunț de participare
- CN1019741
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Loturi (16)
Adjudecat: 8.794.713,15 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | AFLIBERCEPTUM 200mg | — | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,MEDIPLUS EXIM,PHARMAFARM 5 contracte | 223.668 RON |
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1697 · 16.06.2021 | 111.834 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1464 · 03.06.2021 | 27.958,50 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 842 · 29.03.2021 | 55.917 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,MEDIPLUS EXIM,PHARMAFARM · contract 1654 · 23.06.2020 | — | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 730 · 15.03.2021 | 27.958,50 RON | |||
| 2 | CARBOPLATINUM 150mg | — | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,PHARMAFARM,FRESENIUS KABI ROMANIA 6 contracte | 52.126,50 RON |
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1698 · 16.06.2021 | 16.461 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,PHARMAFARM,FRESENIUS KABI ROMANIA · contract 1655 · 23.06.2020 | — | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 3241 · 03.12.2020 | 21.948 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1465 · 03.06.2021 | 2.743,50 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 2867 · 03.11.2020 | 5.487 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 2867 · 03.11.2020 | 5.487 RON | |||
| 3 | CETUXIMABUM 100mg | — | MERCK ROMANIA S.R.L. · MERCK ROMANIA S.R.L.,FILDAS TRADING S.R.L.,FARMEXIM S.A. 9 contracte | 2.067.907,20 RON |
| MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 1466 · 03.06.2021 | 149.915,20 RON | |||
| MERCK ROMANIA S.R.L.,FILDAS TRADING S.R.L.,FARMEXIM S.A. · contract 1656 · 23.06.2020 | — | |||
| MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 1815 · 07.07.2020 | 129.694,08 RON | |||
| MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 1699 · 16.06.2021 | 383.504 RON | |||
| MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 1815 · 07.07.2020 | 129.694,08 RON | |||
| MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 1667 · 23.06.2020 | 354.105,60 RON | |||
| MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 1667 · 23.06.2020 | 354.105,60 RON | |||
| MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 3242 · 03.12.2020 | 313.776 RON | |||
| MERCK ROMANIA S.R.L. · contract 841 · 29.03.2021 | 253.112,64 RON | |||
| 4 | CISPLATINUM 100mg | — | FARMEXIM S.A. 6 contracte | 41.337,05 RON |
| FARMEXIM S.A. · contract 1700 · 16.06.2021 | 12.622 RON | |||
| FILDAS TRADING S.R.L.,FARMEXIM S.A. · contract 1657 · 23.06.2020 | — | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 1467 · 03.06.2021 | 1.577,75 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 840 · 29.03.2021 | 1.893,30 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 2868 · 03.11.2020 | 12.622 RON | |||
| FARMEXIM S.A. · contract 2868 · 03.11.2020 | 12.622 RON | |||
| 5 | CISPLATINUM 50mg | — | FILDAS TRADING S.R.L. 3 contracte | 7.725,40 RON |
| FILDAS TRADING S.R.L. · contract 1701 · 16.06.2021 | 6.099 RON | |||
| FILDAS TRADING S.R.L. · contract 1469 · 03.06.2021 | 1.626,40 RON | |||
| FARMEXIM S.A.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,FILDAS TRADING S.R.L. · contract 1658 · 23.06.2020 | — | |||
| 6 | CISPLATINUM 10mg | — | Anulat | — |
| 7 | CYCLOPHOSPHAMIDUM 200 mg | — | MEDIPLUS EXIM · MEDIPLUS EXIM,FARMEXIM S.A.,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. 3 contracte | 9.854,40 RON |
| MEDIPLUS EXIM · contract 1470 · 03.06.2021 | 1.642,40 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM · contract 1702 · 16.06.2021 | 8.212 RON | |||
| MEDIPLUS EXIM,FARMEXIM S.A.,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1659 · 23.06.2020 | — | |||
| 8 | ETOPOSIDUM 100mg | — | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,MEDIPLUS EXIM,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. 3 contracte | 5.390,40 RON |
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1703 · 16.06.2021 | 4.492 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1468 · 03.06.2021 | 898,40 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA,MEDIPLUS EXIM,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1660 · 23.06.2020 | — | |||
| 9 | FLUOROURACILUM 250mg | — | Anulat | — |
| 10 | FLUOROURACILUM 5000mg | — | Anulat | — |
| 11 | IFOSFAMIDUM 1000mg | — | FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. 3 contracte | 100.897,50 RON |
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1661 · 23.06.2020 | — | |||
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1769bis · 01.07.2020 | 50.448,75 RON | |||
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1769bis · 01.07.2020 | 50.448,75 RON | |||
| 12 | PEMETREXEDUM 500mg | — | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA 4 contracte | 1.491.971,20 RON |
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 2866 · 03.11.2020 | 392.624 RON | |||
| FILDAS TRADING S.R.L.,MEDIPLUS EXIM,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1662 · 23.06.2020 | — | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 2866 · 03.11.2020 | 392.624 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 3243 · 03.12.2020 | 706.723,20 RON | |||
| 13 | PERTUZUMABUM 420mg/14ml | — | FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,PHARMAFARM,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA 9 contracte | 4.785.227,50 RON |
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1668 · 23.06.2020 | 541.443 RON | |||
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 2684 · 22.10.2020 | 110.138,90 RON | |||
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1471 · 03.06.2021 | 198.250 RON | |||
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1814bis · 07.07.2020 | 440.555,60 RON | |||
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1814bis · 07.07.2020 | 440.555,60 RON | |||
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1668 · 23.06.2020 | 1.732.617,60 RON | |||
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,PHARMAFARM,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1663 · 23.06.2020 | — | |||
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 1704 · 16.06.2021 | 1.211.527,90 RON | |||
| FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. · contract 2684 · 22.10.2020 | 110.138,90 RON | |||
| 14 | TEMSIROLIMUSUM 30 mg | — | PFIZER ROMANIA,MEDIPLUS EXIM,FILDAS TRADING S.R.L. | — |
| 15 | TRABECTEDINUM 1mg | — | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA | — |
| 16 | VINCRISTINUM 1mg | — | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA 3 contracte | 8.608 RON |
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1816bis · 07.07.2020 | 4.304 RON | |||
| ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1816bis · 07.07.2020 | 4.304 RON | |||
| FARMEXIM S.A.,FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.,ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA · contract 1666 · 23.06.2020 | — | |||
Participanți · 11 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
MEDIPLUS EXIM SRL CUI RO 9311280
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
PFIZER ROMANIA SRL CUI RO 16563680
Oferta 3
Câștigător Individuala
Ofertant lider
MERCK ROMANIA SRL CUI 20631065
Valoare atribuită
8.794.713,15 RON
din 14.871.661,60 RON estimat
40,9%
Adjudecat la 59,1% din estimat · economie 6.076.948,45 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.