Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 75,8% sub estimat
Servicii de Telefonie si Transmisie de Date – 2 Loturi
- Număr anunț
- CN1053780
- Autoritate contractantă
- Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A. (CUI RO14056826)
- Furnizor / câștigător
- ORANGE ROMANIA SA (CUI 9010105)
- Cod CPV
- 72400000-4 · Servicii de internet (Rev.2)
- Tip contract
- Servicii
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 6.832.174,12 RON
- Valoare atribuită
- 1.650.940,60 RON 75,8% sub estimat
- Data publicării
- 02.04.2023 17:00
- Anunț de atribuire
- CAN1105599
- Termen limită
- 09.05.2023 15:00
- Număr TED (JOUE)
- 2023/S 068-201822
- Documentație de atribuire
- DF1175257
Documente
Documentația de atribuire
- 1. Cap I - Anexa la Instructiuni pentru ofertanti.docx.p7s
- 1. Cap. II Aviz CTE SNGN Romgaz 2023.pdf.p7s
- 1. Cap II - Caiet de sarcini fara Anexele 4-8.pdf.p7s
- 1. Cap III - Modele de formulare .docx.p7s
- 1. Cap III - Modele de formulare nr. 5.1 Anexa 3 Centralizator Cantitati_15.02.xlsx.p7s
- 1. Cap III - Modele de formulare.pdf.p7s
- 1. Cap I - Instructiuni pentru ofertanti 23.docx.p7s
- 1. Cap. IV AC - Lot 1.docx.p7s
- 1. Cap. IV AC - Lot 2.docx.p7s
- 1. Cap. IV Draft Contr subsecvent 1 - Lot 1.docx.p7s
- 1. Cap. IV Draft Contr subsecvent 1 - Lot 2.docx.p7s
- FisaDate_DF1175257.pdf
DUAE
Loturi (2)
Adjudecat: 1.650.940,60 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Servicii si linii de comunicaţii principale | — | ORANGE ROMANIA 4 contracte | 1.425.012,52 RON |
| ORANGE ROMANIA · contract 49438 · 30.07.2025 | 238.433,84 RON | |||
| ORANGE ROMANIA · contract 41558 · 12.06.2023 | 237.446,40 RON | |||
| ORANGE ROMANIA · contract 46329 · 01.08.2024 | 236.560,88 RON | |||
| ORANGE ROMANIA · contract 41557 · 12.06.2023 | 712.571,40 RON | |||
| 2 | Servicii si linii de comunicaţii de rezervă (backup) | — | RCS & RDS S.A. 4 contracte | 225.928,08 RON |
| RCS & RDS S.A. · contract 49433 · 29.07.2025 | 33.527 RON | |||
| RCS & RDS S.A. · contract 46515 · 02.08.2024 | 33.527 RON | |||
| RCS & RDS S.A. · contract 42311 · 02.08.2023 | 33.527 RON | |||
| RCS & RDS S.A. · contract 42310 · 02.08.2023 | 125.347,08 RON | |||
Participanți · 3 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant lider
ORANGE ROMANIA SA CUI RO 9010105
Subcontractanți 1
ORANGE ROMANIA COMMUNICATIONS S.A. CUI RO 427320
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant lider
RCS & RDS S.A. CUI 5888716
Oferta 3
Individuala
Ofertant lider
VODAFONE ROMANIA SA CUI RO 8971726
Valoare atribuită
1.650.940,60 RON
din 6.832.174,12 RON estimat
75,8%
Adjudecat la 24,2% din estimat · economie 5.181.233,52 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.