Atribuită Anunț atribuire adjudecat cu 40,5% sub estimat

Servicii de Telefonie si Transmisie de Date – 2 Loturi

Număr anunț
CAN1105599
Autoritate contractantă
Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A. (CUI RO14056826)
Cod CPV
72400000-4 · Servicii de internet (Rev.2)
Tip contract
Servicii
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
6.832.174,12 EUR
Valoare atribuită
4.066.842,91 EUR 40,5% sub estimat
Data anunțului
18.08.2025 13:02
Anunț de participare
CN1053780

Documente

Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro

Loturi (2)

Adjudecat: 1.650.940,60 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Servicii si linii de comunicaţii principale ORANGE ROMANIA 4 contracte 1.425.012,52 RON
ORANGE ROMANIA · contract 49438 · 30.07.2025 238.433,84 RON
ORANGE ROMANIA · contract 41558 · 12.06.2023 237.446,40 RON
ORANGE ROMANIA · contract 46329 · 01.08.2024 236.560,88 RON
ORANGE ROMANIA · contract 41557 · 12.06.2023 712.571,40 RON
2 Servicii si linii de comunicaţii de rezervă (backup) RCS & RDS S.A. 4 contracte 225.928,08 RON
RCS & RDS S.A. · contract 49433 · 29.07.2025 33.527 RON
RCS & RDS S.A. · contract 46515 · 02.08.2024 33.527 RON
RCS & RDS S.A. · contract 42311 · 02.08.2023 33.527 RON
RCS & RDS S.A. · contract 42310 · 02.08.2023 125.347,08 RON

Participanți · 3 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
ORANGE ROMANIA SA CUI RO 9010105
Subcontractanți 1
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
RCS & RDS S.A. CUI 5888716
Oferta 3 Individuala
Ofertant lider
VODAFONE ROMANIA SA CUI RO 8971726

Valoare atribuită

4.066.842,91 EUR

din 6.832.174,12 EUR estimat 40,5%

Adjudecat la 59,5% din estimat · economie 2.765.331,21 EUR

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.