Atribuită Anunț atribuire adjudecat cu 86,6% sub estimat

Acord-cadru de furnizare Sistem de Campare al Armatei României (SCAR)

Număr anunț
CAN1147324
Autoritate contractantă
MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02574 (CUI 4193125)
Cod CPV
39522530-1 · Corturi (Rev.2)
Tip contract
Furnizare
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Licitatie deschisa
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
48.227.461 RON
Valoare atribuită
6.452.500 RON 86,6% sub estimat
Data anunțului
21.04.2026 15:48
Anunț de participare
CN1074020

Documente

Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro

Loturi (3)

Estimat: 48.227.461 RON Adjudecat: 52.018.500 RON
LotObiectEstimatCâștigătorAdjudecat
1 Cort/ Modul universal adăpostire 22.634.604 RON
2 Modul logistic 10.510.192 RON POP INDUSTRY 2 contracte 35.218.500 RON
POP INDUSTRY · contract 2 (A1-305), Lot 1, 2 · 23.04.2025 32.966.000 RON
POP INDUSTRY · contract 341 (A1-754) · 25.06.2025 2.252.500 RON
3 Ansamblu bucătărie (containere și cort) 15.082.665 RON STIMPEX 2 contracte 16.800.000 RON
STIMPEX · contract 2 (A1-305), Lot 3 · 23.04.2025 12.600.000 RON
STIMPEX · contract 340 (A1-843) · 15.07.2025 4.200.000 RON

Participanți · 2 oferte

Oferta 1 Câștigător Individuala
Ofertant lider
STIMPEX SA CUI RO 326768
Oferta 2 Câștigător Individuala
Ofertant lider
POP INDUSTRY SRL CUI RO 6759221

Valoare atribuită

6.452.500 RON

din 48.227.461 RON estimat 86,6%

Adjudecat la 13,4% din estimat · economie 41.774.961 RON

Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitația

Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.