Atribuită
Anunț atribuire adjudecat cu 49,6% sub estimat
FURNIZAREA ECHIPAMENTELOR NECESARE SPITALULUI CLINIC DE OBSTETRICĂ-GINECOLOGIE “PROF. DR. PANAIT SÎRBU”
- Număr anunț
- CAN1173321
- Autoritate contractantă
- ADMINISTRATIA SPITALELOR SI SERVICIILOR MEDICALE BUCURESTI (CUI 25502860)
- Cod CPV
- 33100000-1 · Echipamente medicale (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Licitatie deschisacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 5.168.595,04 RON
- Valoare atribuită
- 2.603.560 RON 49,6% sub estimat
- Data anunțului
- 26.08.2026 11:40
- Anunț de participare
- CN1092596
Documente
Anunț de atribuire — documentele, dacă există, se găsesc pe SEAP. Deschide anunțul pe e-licitatie.ro
Clarificări & decizii (2)
-
04.06.2026 14:39
-
04.06.2026 12:20Clarificare din oficiuClarificare din oficiu modificare Anexa nr. 1 - specificatii tehnice Lotul 2
Loturi (3)
Estimat: 2.650.413,22 RON Adjudecat: 2.603.560 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Ecograf de ultima generatie cu aplicatii ginecologice | 1.652.892,56 RON | MEDIST IMAGING & P.O.C. S.R.L. | 2.450.300 RON |
| 3 | Ecograf neonatal pentru ecografie transfontanelara, abdominala,… | 797.520,66 RON | — | |
| 4 | Unitate electrochirurgie cu modul de sigilare vasculara inclus | 200.000 RON | MEDTRONIC ROMANIA SRL | 153.260 RON ↓23,4% |
Participanți · 6 oferte
Oferta 1
Individuala
Ofertant lider
MEDTRONIC ROMANIA SRL CUI 35182347
Subcontractanți 1
SYNTTERGY CONSULT SRL CUI RO 14446373
Oferta 2
Individuala
Ofertant lider
PROTON IMPEX 2000 S.R.L. CUI RO9000578
Oferta 3
Individuala
Ofertant lider
MEDIST IMAGING & P.O.C. SRL CUI RO 24205100
Valoare atribuită
2.603.560 RON
din 5.168.595,04 RON estimat
49,6%
Adjudecat la 50,4% din estimat · economie 2.565.035,04 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.