ROMLAB SRL

CUI 6383967 Furnizor
941 contracte câștigate
18,39 mil. lei valoare totală
32 participări

Date firmă (ANAF/MFinanțe)

CUI
6383967
TVA
Plătitor TVA
Nr. Reg. Com.
J1994019748400
Cod CAEN
4646
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Stare
INREGISTRAT din data 03.11.1994
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. G-RAL BARBU VLADOIANU, NR.4, BL.36, SC.B, ET.8, AP.61

Actualizat: 21.08.2026 04:38 · sursă: ANAF/MFinanțe (date publice)
Sunt date personale aici? Cere ștergerea

Contracte câștigate (în baza noastră)

18.389.260
RON, valoare totală

În medie 19.542 lei pe contract — majoritatea (934) sunt cumpărări directe, achiziții de valoare mică. Sumele mari din participări sunt valori de contract la care firma a fost parte dintr-o asociere, nu venituri proprii.


Adjudecă în medie la
din valoarea estimată
Vezi procentul cu Pro
32
participări la proceduri
Cumpărare directăDA28138863CPV 33696500
COMPOZITIE Bilirubina totala AT. Reactiv. Acid sulfanilic 29 mmol/l, acid clorhidric 0.2 mol/l, cetrimide 50 mmol/l BT.Reactiv.Nitrit de sodiu 11.6 mmol/l Bilirubina Directa AD. Reactiv. Acid sulfanilic 35 mmol/l, acid clorhidric 0.24 mol/l BD. Reactiv. Nitrit de sodiu 3.5mmol/l DEPOZITARE Reactivii se vor depozita la 15-30°C. Reactivii sunt stabili pana la data marcata pe eticheta daca recipientele sunt pastrate bine inchise si daca este prevenita contaminarea in timpul utilizarii lor. Indicii privind deteriorarea: • Reactivi: prezenta de particule, turbiditate, valoarea absorbantei peste 0.05 la 540nm(cuveta de 1 cm)

Spitalul de Pneumoftiziologie Sf. Stefan

Câștigător: ROMLAB

07.06.2021 00:00
299 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA28138825CPV 33696500
CONTINUT SI COMPOZITIE A. Reactiv. 5x40 ml. EDTA 1.5 mmol/L, clorura de sodiu 152 mmol/L B1. Reactiv. 5x9 ml. Acid sulfanilic 29 mmol/L, acid clorhidric 130 mmol/L Coroziv (C); R34. Provoaca arsuri. S26 In cazul contactului cu ochii clatiti imediat cu multa apa si cereti sfatul medicului S37/39 Purtati manusi de protectie si protejati ochii si fata. S45: In caz de accident sau daca va simtiti rau cereti sfatul medicului imediat (daca e posibil aratati eticheta). B2. Reactiv. 1 x 6.5 10 ml. Nitrit de sodiu 25mmol/L DEPOZITARE Depozitare la 15-300C. Reactivii sunt stabili pana la data de expirare care se afla inscrisa pe eticheta daca recipientele sunt pastrate inchise ermetic si daca se iau masuri de prevenire a contaminarii lor in timpul utilizarii. Indicatii referitoare la alterarea reactivilor: - Reactivi: Prezenta unor particule, turbiditate, absorbanta blank-ului mai mica decat 0,05 la 540 nm (cuva 1 cm).

Spitalul de Pneumoftiziologie Sf. Stefan

Câștigător: ROMLAB

07.06.2021 00:00
581 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA28033369CPV 33696200
Sange de control, pentru controlul de calitate al rezultatelor obinute cu analorul de hematologie Mythic 22AL. # Nivele L/N/H UM-kit x 6 flc/2 flc pe fiecare nivel REFERATNR. 5227/18.05.2021

SPITALUL ORASANESC REGELE CAROL I COSTESTI

Câștigător: ROMLAB

24.05.2021 00:00
484 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA28033345CPV 33141500
REACTIVI LABORATOR REFERAT NR. 5227/18.05.2021

SPITALUL ORASANESC REGELE CAROL I COSTESTI

Câștigător: ROMLAB

24.05.2021 00:00
4,09 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA28024085CPV 33696500
REFERAT NR. 5381/20.05.2021 ; 5344/19.05.2021

SPITALUL ORASANESC REGELE CAROL I COSTESTI

Câștigător: ROMLAB

21.05.2021 00:00
1,84 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA28009751CPV 33696200
Sange de control, pentru controlul de calitate al rezultatelor obinute cu analorul de hematologie Mythic 22AL. # Nivele L/N/H UM-kit x 6 flc/2 flc pe fiecare nivel

Spitalul de Pneumoftiziologie Sf. Stefan

Câștigător: ROMLAB

19.05.2021 00:00
485 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA27984123CPV 33141000
Test cTnI de imunologie EDAN

SPITALUL MUNICIPAL URZICENI

Câștigător: ROMLAB

17.05.2021 00:00
360 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA27939964CPV 33141000
Test NT-proBNP de imunologie pt. Analizor EDAN

SPITALUL MUNICIPAL URZICENI

Câștigător: ROMLAB

11.05.2021 00:00
495 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA27919644CPV 33141000
REACTIVI CPU REFERAT NR. 4805/06.05.2021

SPITALUL ORASANESC REGELE CAROL I COSTESTI

Câștigător: ROMLAB

07.05.2021 00:00
1,27 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA27919680CPV 33140000
REACTIVI LABORATOR REFERAT NR. 4842/06.05.2021 4804/06.05.2021

SPITALUL ORASANESC REGELE CAROL I COSTESTI

Câștigător: ROMLAB

07.05.2021 00:00
1,88 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA27842594CPV 33141500
Solutie de calibrare a analizorului. Continut: reactiv compus din eritrocite umane, leucocite si plachete mamaliene în suspensie într-un reactiv tip plasma umana, conservanti. Volum kit: 2 x 2,5 mL. UM-kit referat nr. 4432/23.04.2021

SPITALUL ORASANESC REGELE CAROL I COSTESTI

Câștigător: ROMLAB

26.04.2021 00:00
188 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA27820805CPV 33696200
Creatinina 2 - CRE Spotchem, PANEL - 1 Spotchem, AMILAZA Spotchem EZ, Test cTnI de imunologie EDAN,D-Dimer teste rapide pentru analizorul CT3 EDAN Bandelete cu zona reactiva multi-strat specifica identificarii concentratiei de Creatinina in ser sau plasma cu analizorul SPOTchem; Compozitie: 3,5-Dinitro benzoic acid – 86.03 mg UM – cutie cu 25 bandelete Referat 4123/19.04.2021

SPITALUL ORASANESC REGELE CAROL I COSTESTI

Câștigător: ROMLAB

21.04.2021 00:00
1,27 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA27796574CPV 33696500
COMPOZITIE A. Reactiv: Tris 100 mmol/l, 2-oxoglutarat 5.6 mmol/l, ureaza >140 U/ml, glutamat dehidrogenaza>140 U/ml, etilenglicol 220 g/l, azida de sodiu 9.5 g/l, pH 8.0 Daunator daca este inghitit.In caz de accident, sau daca nu va simtiti bine, cereti imediat sfatul medicului. B. Reactiv: NADH 1.5 mmol/l, azida de sodiu 9.5 g/l Daunator daca este inghitit.In contact cu acizii, elibereaza gaze toxice.Dupa contactul cu pielea, spalati imediat cu multa apa.In caz de accident, sau daca nu va simtiti bine, cereti imediat sfatul medicului. S. Standard glucoza/uree/creatinina. Glucoza 100 mg/dl, uree 50mg/dl ( 8.3 mmol/l, BUN 23.3 mg/dl), creatinina 2 mg/dl.Standard primar lichid. DEPOZITARE Se va depozita la 2-8°C. Reactivii si standardul sunt stabile pana la data marcata pe eticheta daca recipientele sunt pastrate bine inchise si daca este prevenita contaminarea in timpul utilizarii lor. Indicii privind deteriorarea: • Reactivi: prezenta de particule, turbiditate, valoarea absorbantei blancului peste 1.100 la 340 nm(cuveta de 1 cm) • Standard: prezenta de particule, turbiditate

Spitalul de Pneumoftiziologie Sf. Stefan

Câștigător: ROMLAB

19.04.2021 00:00
686 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA27796478CPV 33696500
COMPOZITIE A. Reactiv. Acid picric 25 mmol/L B. Reactiv . Hidroxid de sodiu 0.4 mol/L, detergent Iritant pentru ochi si piele.In caz de contact cu ochii, spalati imediat cu multa apa si cereti sfatul medicului.Purtati echipament de protectie pentru ochi si fata. S. Glucoza/uree/creatinina standard. Glucoza 100 mg/dl,ureea 50 mg/dl, creatinina 2 mg/dl=177 µmol/l. Standard lichid primar DEPOZITARE Se va depozita la 15-30°C. Reactivii si standardul sunt stabile pana la data marcata pe eticheta daca recipientele sunt pastrate bine inchise si daca este prevenita contaminarea in timpul utilizarii lor. Indicii privind deteriorarea: • Reactivi: prezenta de particule, turbiditate, valoarea absorbantei peste 0.350 la 500 nm(cuveta de 1 cm) • Standard: prezenta de particule, turbiditate

Spitalul de Pneumoftiziologie Sf. Stefan

Câștigător: ROMLAB

19.04.2021 00:00
342 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA27796628CPV 33696500
CONTINUT SI COMPOZITIE A. Reactiv. 5x40 ml. EDTA 1.5 mmol/L, clorura de sodiu 152 mmol/L B1. Reactiv. 5x9 ml. Acid sulfanilic 29 mmol/L, acid clorhidric 130 mmol/L Coroziv (C); R34. Provoaca arsuri. S26 In cazul contactului cu ochii clatiti imediat cu multa apa si cereti sfatul medicului S37/39 Purtati manusi de protectie si protejati ochii si fata. S45: In caz de accident sau daca va simtiti rau cereti sfatul medicului imediat (daca e posibil aratati eticheta). B2. Reactiv. 1 x 6.5 10 ml. Nitrit de sodiu 25mmol/L DEPOZITARE Depozitare la 15-300C. Reactivii sunt stabili pana la data de expirare care se afla inscrisa pe eticheta daca recipientele sunt pastrate inchise ermetic si daca se iau masuri de prevenire a contaminarii lor in timpul utilizarii. Indicatii referitoare la alterarea reactivilor: - Reactivi: Prezenta unor particule, turbiditate, absorbanta blank-ului mai mica decat 0,05 la 540 nm (cuva 1 cm)

Spitalul de Pneumoftiziologie Sf. Stefan

Câștigător: ROMLAB

19.04.2021 00:00
581 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA27797155CPV 33696500
COMPOZITIE Bilirubina totala AT. Reactiv. Acid sulfanilic 29 mmol/l, acid clorhidric 0.2 mol/l, cetrimide 50 mmol/l BT.Reactiv.Nitrit de sodiu 11.6 mmol/l Bilirubina Directa AD. Reactiv. Acid sulfanilic 35 mmol/l, acid clorhidric 0.24 mol/l BD. Reactiv. Nitrit de sodiu 3.5mmol/l DEPOZITARE Reactivii se vor depozita la 15-30°C. Reactivii sunt stabili pana la data marcata pe eticheta daca recipientele sunt pastrate bine inchise si daca este prevenita contaminarea in timpul utilizarii lor. Indicii privind deteriorarea: • Reactivi: prezenta de particule, turbiditate, valoarea absorbantei peste 0.05 la 540nm(cuveta de 1 cm)

Spitalul de Pneumoftiziologie Sf. Stefan

Câștigător: ROMLAB

19.04.2021 00:00
598 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA27796392CPV 33696500
Solutie de spalare concentrata pentru analizor automat de biochimie A15 / A25. 100 ml de solutie de spalare concentrata sunt echivalenti a 20 litri reactiv gata de utilizare.

Spitalul de Pneumoftiziologie Sf. Stefan

Câștigător: ROMLAB

19.04.2021 00:00
511 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA27797198CPV 33696500
COMPOZITIE A. Reactiv. Tampon citrat 100 mmol/l,bromcrezol green 0.27 mmol/l,detergent, pH 4.1 S. Standard albumina. Albumina bovina.Concentratia este indicata pe eticheta.Valoarea concentratiei este trasabila la Standard Reference Material 927(National Institute of Standards and Technology, USA). DEPOZITARE Reactivul (A)-se va depozita la 15-30°C. Standardul de albumina(S) se va depozita la 2-8°C dupa deschidere. Reactivii si standardul sunt stabile pana la data marcata pe eticheta daca recipientele sunt pastrate bine inchise si daca este prevenita contaminarea in timpul utilizarii lor. Indicii privind deteriorarea: • Reactivi: prezenta de particule, turbiditate, valoarea absorbantei blancului peste 0.200 la 630 nm(cuveta de 1 cm) • Standard: prezenta de particule, turbiditate. PREPARAREA REACTIVILOR Standardul (S) si reactivul (A) sunt furnizati gata de folosire.

Spitalul de Pneumoftiziologie Sf. Stefan

Câștigător: ROMLAB

19.04.2021 00:00
428 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA27795992CPV 33696500
Solutie nesterila, filtrata special pentru diluarea sângelui utilizata în celula de numarare si masurare a analizorului. Solutia este utilizata pentru diluarea sângelui integral înainte de efectuarea numaratorii si de determinare a dimensiunilor celulelor RBC, WBC si PLT. Continutul solutiei asigura stabilitatea celulelor în timpul masurarii. Continut: solutie apoasa cu NaCl, KCl, conservanti si compus reactiv anorganic. Volum: bidon 10 L. UM-bidon.

Spitalul de Pneumoftiziologie Sf. Stefan

Câștigător: ROMLAB

19.04.2021 00:00
530 RON
Vezi dosar →
Cumpărare directăDA27796329CPV 33696500
COMPOZITIE A. Reactiv: Tris 121 mmol/l, L-aspartat 362 mmol/l, malat dehidrogenaza >460 U/l, lactat dehidrogenaza >660 U/l, hidroxid de sodiu 255 mmol/l, pH 7.8 Iritant pentru ochi si piele.In caz de contact cu ochii, spalati imediat cu multa apa si cereti sfatul medicului.Purtati manusi de protectie si echipament de protectie a fetei/ochilor. B. Reactiv: NADH 1.3 mmol/l, 2-oxoglutarat 75 mmol/l, hidroxid de sodiu 148 mmol/l, azida de sodiu 9.5 g/l. Periculos daca este inghitit.In contact cu acizii elibereaza gaze toxice.Dupa contactul cu pielea, spalati imediat cu multa apa.In caz de accident, sau daca nu va simtiti bine, cereti imediat sfatul medicului. DEPOZITARE Se va depozita la 2-8°C. Reactivii sunt stabili pana la data marcata pe eticheta daca recipientele sunt pastrate bine inchise si daca este prevenita contaminarea in timpul utilizarii. Indicii privind deteriorarea: • Reactivi: prezenta de particule, turbiditate, valoarea absorbantei blancului sub 1.100 la 340 nm(cuveta de 1 cm)

Spitalul de Pneumoftiziologie Sf. Stefan

Câștigător: ROMLAB

19.04.2021 00:00
367 RON
Vezi dosar →

Toate cele 32 de participări sunt ca ofertant.

Anunț de participare
ACORD CADRU FURNIZARE REACTIVI
SPITALUL CLINIC DE URGENTA SF.IOAN publicat 14.08.2024 11:03
Valoare estimată
9.275.160 lei
Anunț de participare Câștigat
ACORD CADRU FURNIZARE REACTIVI
SPITALUL CLINIC DE URGENTA SF.IOAN publicat 15.07.2022 09:00
Valoare adjudecată
8.993.280 lei
Încă 29 participări

Vezi la ce licitații a participat această companie — cu rol și rezultat. Informație de concurență, cu Cont Pro.

Deblochează cu Pro

Datele provin din surse publice (ANAF/MFinanțe și SEAP/SICAP), care primează în caz de diferențe, și sunt afișate în temeiul legislației privind informațiile de interes public și datele deschise; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare sau vrei o rectificare? Scrie-ne — răspundem în cel mult 30 de zile. Detalii: Termeni & surse de date.